Craciunul marinarilor la Dunare

Clubul Nautic SAN GIORGIO va invita sambata 19 dec la pontonul nostru din Giurgiu sa sarbatorim impreuna in avans Craciunul. Pentru ca anul trecut a fost o petrecere pe cinste, la care au participat multi barcaholicii, anul acesta reeditam actiunea in speranta ca ne putem intalni aici, langa apa, pentru a face o inchidere de sezon 2015. N-o sa lipseasca ciorba de peste si guitatorul asezonat, pe langa alte lucruri cu care ne-am obisnuit sa ne chinuim unii pe altii sau impreuna. Cea mai importanta este voia buna, asa ca ea tine loc de bilet de intrare. Daca vreti sa vedeti cum a fost anul trecut gasiti poze la acest link http://http://sangiorgio.ro/?p=1934.
Pentru inscrieri folositi postarile aici, mesaje private sau mail-ul office@sangiorgio.ro. Vine cine vrea, ramane cine poate !!! :)
 
Si....cum a fost?
Tare imi doream sa particip si eu dar....poate la anu'!
Cum zice jupan Lipan : Sa va tina Dumnezeu obiceiul!
P.S.: La iesirea de 1 mai daca da Domnul si suntem sanatosi ne vedem fara doar si poate!
 
Gasesti poze pe fb :) . Sa na geasim sanatosi la ciocnit oo pe Dunare de 1Mai . :) . Traseul ramane acelasi .
 
Si uite am ajuns la a treia editie a Craciunului Marinarilor. Deja nu mai trebuie sa spunem mai mult de-atat : 10 dec . Cei care stiu , stiu .... cei care nu stiu ...intreaba :) . Si, pentru ca traditia sa ramana traditie, totul ramane ca in anii trecuti ( inclusiv plimbarea pe Dunare in miez de noapte, la vasle :) ). Va asteptam cu drag!
 
Si uite am ajuns la a treia editie a Craciunului Marinarilor. Deja nu mai trebuie sa spunem mai mult de-atat : 10 dec . Cei care stiu , stiu .... cei care nu stiu ...intreaba :) . Si, pentru ca traditia sa ramana traditie, totul ramane ca in anii trecuti ( inclusiv plimbarea pe Dunare in miez de noapte, la vasle :) ). Va asteptam cu drag!

Vivat ! :)
 
Eu zic ca facem mai mult decat sa ne vedem :) . Deja guitatorul a primit preaviz iar noi in fiecare zi degustam cate un vin ca sa ne decidem :)de unde luam vedrele.
 
pentru multi nu cred ca are importanta dar pe 11 dec sunt alegerile si e posibil sa fiu implicat intr-un birou electoral (pt. conformitate, ca expert nu sunt din partea unui partid) si asta ar insemna sa am ocupata si data de 10 - dar poate exista o solutie
 
pentru multi nu cred ca are importanta dar pe 11 dec sunt alegerile si e posibil sa fiu implicat intr-un birou electoral (pt. conformitate, ca expert nu sunt din partea unui partid) si asta ar insemna sa am ocupata si data de 10 - dar poate exista o solutie

Ar fi inca o data cand politicul ne strica buna dispozitie :)
 
@Basilio
Fa cumva si transfera-te la Giurgiu cu expertiza. Apoi trebuie sa-i convingi pe cei de la biroul din Giurgiu sa ne faca o vizita pe malul girlei si gata, procesul electoral este rezolvat. :)
 
pentru multi nu cred ca are importanta dar pe 11 dec sunt alegerile si e posibil sa fiu implicat intr-un birou electoral (pt. conformitate, ca expert nu sunt din partea unui partid) si asta ar insemna sa am ocupata si data de 10 - dar poate exista o solutie

Facem si noi alegeri ad-hoc , acolo. De exemplu pentru barcahoolicul anului. Asa ca e clar, solutia e doar la tine, Don Basilio. Si doar stii ca fara tine, nicio actiune nu are savoare, asa ca nu ne lasa tocmai acum ....... :) Sau sa mutam alegerile parlamentare, ce zici ?
 
Ultima editare:
Si uite am ajuns la a treia editie a Craciunului Marinarilor. Deja nu mai trebuie sa spunem mai mult de-atat : 10 dec . Cei care stiu , stiu .... cei care nu stiu ...intreaba :) . Si, pentru ca traditia sa ramana traditie, totul ramane ca in anii trecuti ( inclusiv plimbarea pe Dunare in miez de noapte, la vasle :) ). Va asteptam cu drag!

Daaa! De un an astept acest mesaj!
 
pregatrile sunt in toi

pregatirile sunt in toi .... Maine incepand cu ora 11 va astept cu tuica fiarta-n poarta.
 

Atașamente

  • 20161207_181728.jpg
    20161207_181728.jpg
    50.4 KB · Vizualizări: 51
  • 20161207_181738.jpg
    20161207_181738.jpg
    51.1 KB · Vizualizări: 52

Back
Sus