Examen categoria C

Stie cineva cand si unde se organizeaza examenul de categoria C ? In Timisoara nu s-a mai organizat de cateva luni si as vrea sa sa merg sa-l sustin oriunde se poate da cat mai devreme.
Mugur
 
Ia lista căpităniilor zonale de pe site-ul ANR şi sună-i. Întreabă-i şi dacă se organizează la alte căpitănii de pe raza lor.
Ai grijă să dai examenul pe calculator, nu teste pe hârtie.
 
daca afli ceva da-mi te rog si mie de stire, sunt cam in aceeasi situatie si cam cu aceleasi tendinte :)
eu am dosarul depus la Capitania Timisoara din august si tot astept sa se organizeze examene la Timisoara
m-am mai gandit intre timp - pana nu uit tot - sa ma duc in alta parte dar cea mai apropiata locatie de Arad a fost Dej-ul si nu prea mi-a venit sa ma duc de nebun pana acolo... si singur...
poate combinam ceva in caz ca nu iese la Timisoara
danke
 
Da, si eu tot de prin vara am depus dosarul. Din cate am inteles de la Capitanie, s-a schimbat ceva in legislatie si asteapta norme de aplicare sau ceva de genul asta, fara de care nu poate organiza examen. Cam departe Dejul, dar daca nu am de ales, merg si pana acolo.
Multumesc pentru teste.
Mugur
 
Am inteles ca la sfarsitul lunii februarie se va tine examenul pentru D si C in Timisoara. Info la d-nul Alex Barboi de la Capitania Timisoara 0722.884 777. Am vb cu dansul si vreau si eu sa merg sa depun actele saptamana aceasta. Numai bine!
 
tot asa am aflat si eu dar inca nu am nici o confirmare oficiala
de programari d-astea am mai auzit, si degeaba :(
 
Gata, e oficial, publicat pe site la ANR
Pe 26.02 la Timisoara si Severin, ptr C si D

mobile...
 
salut,
poti lasa un link?
eu am cautat pe site si nu am gasit,
ma interesa in special pentru giurgiu,daca s-a anuntat ceva.
am sunat la inceputul lunii si nu stiau inca nimic.
au zis sa sun la inceputul lunii martie.
ms
 
Pe site la ANR sunt doua fisiere cu programari examene, intr-unul apare data de care se vorbeste.
 
Sunt curios pentru ca eu am sunat saptamana trecuta la giurgiu,iar ei nu stiau nimic in legatura cu examenul.
 
Ok,multumesc frumos.am gasit.
Am o nelamurire.
La continutul dosarului ....apare ...adeverinta cursuri specialitate.
Mai e pe site si o lista a firmelor care organizeaza cursuri.

Pentru examen categoria c sau d..mai nou trebuie sa urmezi cursuri?
cursuri organizate de aceste firme?

Sau paragraful se refera la altceva...

Am inteles ca din martie se schimba metodologia. E adevarat?
Daca deja sunt programate examene...
cum este corect?
multumesc
 
http://portal.rna.ro/servicii/personal-navigant , in partea dreapta la CAA (Conducator ambarcatiune agrement), punctele 6 si 7. Atentie 7 este inca neactualizat ( este programarea pe 2015 ). Toate bune.

Ma gandesc ca daca nu e specificat anul, inseamna ca este o programare anulala. Adica si anul asta sa fie valabil acelasi program. Tot pt Timisoara ma intreseaza si pe mine, si 4-8 Mai ar fi excelent, asa cum e specificat in document.
 
Ok,multumesc frumos.am gasit.
Am o nelamurire.
La continutul dosarului ....apare ...adeverinta cursuri specialitate.
Mai e pe site si o lista a firmelor care organizeaza cursuri.

Pentru examen categoria c sau d..mai nou trebuie sa urmezi cursuri?
cursuri organizate de aceste firme?

Sau paragraful se refera la altceva...

Am inteles ca din martie se schimba metodologia. E adevarat?
Daca deja sunt programate examene...
cum este corect?
multumesc

Cursurile de specialitate se refera la "S" -ul de pe permis pt navigatia cu vele si deasemenea la cursul de LRC pentru a putea utiliza statia de pe ambarcatiune.
 

Back
Sus