Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Topic: velier pe gratis

Senior Member home made's Avatar
    Locația
    SLOBOZIA IL.
    Posturi
    849

vreti barca sau nu?asta-i intrebarea fundamentala,restul sint discutii.................nu mai e mult pina departe,continuam cu vinul lui florio linga ''locomotiva'' lui razvan cit de curind la ''expo'' din luna asta.

Senior Member george563's Avatar
    Locația
    Constanta
    Posturi
    134
    Blog Entries
    1

Cred ca e mai rentabil sa cumperi din Ro sau vecinii foarte apropiati. Daca adaugi costul greementului si velaturii, +n accesorii principale ce sigur lipsesc, iti vei da seama ca nu mai este afacere. Sunt veliere ce asteapta cumparator aici in ro si chiar la bg, barci de oameni pasionati ce necesita doar punere pe apa. Nu uita ca velierul fara vele e nul.. si velele sa le iei separat sunt scumpe in draci, cabestane scripeti aparatura etc.. iar foarte scumpe separat, iesi ieftin doar cu improvizatii. Spun din punctul de vedere a unei persoane ce am cumparat aproape toate accesoriile la un velier ce l-am crezut Oferta, dar am iesit in final cu mult peste cat estimasem.

Senior Member ghrt's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    388

Este mai ieftin să cumperi un velier perfect funcţional. Îl aduci de acolo pe apă sau cu camionul (dacă se încadrează) şi te dai cu el. Orice accesoriu montezi pe el, îi va creşte valoarea de revânzare cu mult sub valoarea accesoriului sau a manoperei; mai bine să cauţi bărci cu accesoriile montate de proprietarii anteriori.

Cocile fără catarg, velatură, motor etc sunt pur şi simplu deşeuri. Ar trebui ăia să plătească ca să scape de ele. Singura întrebuinţare este să le reconverteşti în bărci cabinate de deplasament, dacă transformarea este practivă dpdv al rezultatului final.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. Velier mic de tot
    de Geom în topicul Yachturi, Veliere, Navigatie
    Răspunsuri: 44
    Ultimul post: 20 Jan 2016, 02:01 PM
  2. OpenCPN - navigatie gratis
    de Smokey în topicul Resurse
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 26 Jun 2015, 02:08 PM
  3. Velier de 25-30 m
    de guru în topicul Începători şi visători