Caransebes, ajutor medicament

Salut, daca este cineva din Caransebes sau are drum, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:

Baiatul meu are astm bronsic si suntem in tratament de 4 ani cu produsul STALORAL 688, un vaccin pt imunizare la alergeni.
Momentan este o problema cu acest medicament in farmacii, si singura farmacie unde apare pe stoc este Sensibul Caransebes in interiorul magazinului Kaufland.
Sun de dimineata incontinuu la farmacie pt confirmare medicament dar nu imi raspunde nimeni.
Daca ma poate ajuta cineva il rog sa ma sune la 0721231703, medicamentul trebuie tinut la rece, as avea pe cineva poate trece prin oras de doua ori pe saptamana si sa se intalneasca cu d-voastra.
Multumesc

Bogdan Ion 0721231703
 
Am reusit sa vorbesc la farmacie, medicamentul este pt cineva care l-a platit si nu l-a ridicat pt ca sta in provincie.
 
Daca aveti vreo informatie despre acest medicament, Staloral cod 688, va rog sa ma anuntati, la Sensiblu nu se mai gaseste. Poate il gasim in alta farmacie, si daca are minim 3 luni garantie este bun, tratamentul dureaza 2 luni si jumatate, pe flacon, cu speranta ca in acest interval se rezolva criza.
 
Cred ca la raspunsul asta se referea, ce-i mai jos in "" e copiat de pe celalalt forum:

"Baietelul colegului tau este alergic la ''Ambrozie''?

In perioada asta aceasta planta nu este activa, infloresenta incepe in iulie si se termina in octombrie!
Sigur cauta asa? Intreb pentru ca si eu am primit aceasta recomandare in urma cu vreo 2 ani. Aici pe forum mai sunt colegi cu alergie la ''ambrozie''!

'''Staloral de la Stallergenes este produsul cel mai promovat de alergologi. Domeniul farmaceutic si cel medical au inceput de ceva vreme o colaborare financiara profitabila pentru ambele parti asa ca nu trebuie sa fiti surprinsi daca alergologul va trimite la o anumita farmacie unde sa-i mentionati neaparat numele atunci cand comandati Staloral"

http://www.ambrozia.info/staloral-ambrozia/"

Referitor la medicament, sotia mea e farmacist, in lantul lor nu se gaseste, a mai intrebat si prin alte parti dar nu pare sa se gaseasca pe niciunde.. Ce-ti pot recomanda, incearca sa cauti la bulgari, la Ruse, am un prieten care la fel cauta ceva de alergie, la noi nu se gasea pe niciunde, dar la vecini era disponibil mai peste tot..
 
Nu, el nu este alergic la "ambrozie", el este alergic la graminee si polen.
Stiu de colaborarea dintre partii, dar noi urmam acest tratament de 3 ani si avem rezultate foarte bune.
Am aflat ca Sensiblu are exclusivitate in piata pt acest medicament, nu mai exista in reteaua lor si abia la sfarsitul lui aprilie mai primesc medicamentul.
Multumesc pt ajutor.
 
din pacate nu am nici eu un raspuns pozitiv pana acum
posibil insa ca vineri sa ajung pana la Russe (BG) si sa pun o intrebare la o farmacie
 
Am rezolvat, cu ajutorul unor OAMENI MINUNATI, am gasit in Constanta ultimul flacon.
Multumesc tuturor pt ajutor.
 
din pacate nu am nici eu un raspuns pozitiv pana acum
posibil insa ca vineri sa ajung pana la Russe (BG) si sa pun o intrebare la o farmacie

Daca nu este deranjul prea mare, te rog sa intrebi.
Maine o sa scanez prospectul ca sa poti arata ce cauti, ca sa stim data viitoare.
 
Da, daca ajung la Russe ma opresc si la o farmacie si intreb
Sa-mi dai pe email ce scanezi: sebba (at) end (punct) ro

mobile...
 
Sigur, multumesc.
Am atasat si reteta cu medicamentul in cauza.
 

Atașamente

  • Staloral 688.pdf
    72.3 KB · Vizualizări: 3
Multumesc pt informatie, am verificat si compozitia este aceeasi, ramane sa intreb medicul alergolog.
Pana sa scriu am verificat daca il gasesc in farmacie, pt ca este acelas producator se pare ca avem aceeasi problema, nu se mai importa.
O mica "problema" este si pretul, tablete Oralair, 30 comprimate pret ~400 ron pt o luna, Staloral 688, picaturi, 290 ron, picaturile ajung pt doua luni si jumatate. Tratamentul dureaza 6 luni.
 

Back
Sus