Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Topic: Caransebes, ajutor medicament

Senior Member nanok's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    217

Default Caransebes, ajutor medicament

Salut, daca este cineva din Caransebes sau are drum, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:

Baiatul meu are astm bronsic si suntem in tratament de 4 ani cu produsul STALORAL 688, un vaccin pt imunizare la alergeni.
    Momentan este o problema cu acest medicament in farmacii, si singura farmacie unde apare pe stoc este Sensibul Caransebes in interiorul magazinului Kaufland.
    Sun de dimineata incontinuu la farmacie pt confirmare medicament dar nu imi raspunde nimeni.
    Daca ma poate ajuta cineva il rog sa ma sune la 0721231703, medicamentul trebuie tinut la rece, as avea pe cineva poate trece prin oras de doua ori pe saptamana si sa se intalneasca cu d-voastra.
    Multumesc

Bogdan Ion 0721231703

Am copiat anuntul tau si pe un alt forum cu o mare audienta...sper sa fie ok cu cel mic....
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...36#post1050436
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

Locația
    Bucuresti
    Posturi
    217

Am reusit sa vorbesc la farmacie, medicamentul este pt cineva care l-a platit si nu l-a ridicat pt ca sta in provincie.

Locația
    Bucuresti
    Posturi
    217

Quote Originally Posted by piesenoi111 View Post
    Am copiat anuntul tau si pe un alt forum cu o mare audienta...sper sa fie ok cu cel mic....
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...36#post1050436
    Multumesc, dar sunt slabe sperante.

Locația
    Bucuresti
    Posturi
    217

Daca aveti vreo informatie despre acest medicament, Staloral cod 688, va rog sa ma anuntati, la Sensiblu nu se mai gaseste. Poate il gasim in alta farmacie, si daca are minim 3 luni garantie este bun, tratamentul dureaza 2 luni si jumatate, pe flacon, cu speranta ca in acest interval se rezolva criza.

6.  

am lansat si eu niste intrebari, daca iese ceva te anunt

Locația
    Bucuresti
    Posturi
    217

Multumesc, si felicitari pt examen.

Ia uite ce au răspuns pe forumul unde am mai scris despre problema ta....
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...93#post1050493
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

Locația
    Bucuresti
    Posturi
    217

Nu am acces la forum, nu pot vizualiza raspunsul.

Junior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    25

Cred ca la raspunsul asta se referea, ce-i mai jos in "" e copiat de pe celalalt forum:

"Baietelul colegului tau este alergic la ''Ambrozie''?

In perioada asta aceasta planta nu este activa, infloresenta incepe in iulie si se termina in octombrie!
    Sigur cauta asa? Intreb pentru ca si eu am primit aceasta recomandare in urma cu vreo 2 ani. Aici pe forum mai sunt colegi cu alergie la ''ambrozie''!

'''Staloral de la Stallergenes este produsul cel mai promovat de alergologi. Domeniul farmaceutic si cel medical au inceput de ceva vreme o colaborare financiara profitabila pentru ambele parti asa ca nu trebuie sa fiti surprinsi daca alergologul va trimite la o anumita farmacie unde sa-i mentionati neaparat numele atunci cand comandati Staloral"

http://www.ambrozia.info/staloral-ambrozia/"

Referitor la medicament, sotia mea e farmacist, in lantul lor nu se gaseste, a mai intrebat si prin alte parti dar nu pare sa se gaseasca pe niciunde.. Ce-ti pot recomanda, incearca sa cauti la bulgari, la Ruse, am un prieten care la fel cauta ceva de alergie, la noi nu se gasea pe niciunde, dar la vecini era disponibil mai peste tot..

Page 1 of 2 12 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Ajutor - Suzuki DF 2.5 S
    de nemernic īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 89
    Ultimul post: 26 Jun 2013, 01:53 PM
  2. Mic ajutor
    de cojo20 īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 7 Apr 2012, 02:35 AM
  3. Ajutor
    de jovial īn topicul Poze
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 31 Jan 2012, 04:41 PM
  4. Ajutor pt 2 probleme !
    de karppy īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 26 Jan 2012, 03:09 PM
  5. Ajutor
    de Levy īn topicul Resurse