Yachting in Adriatica

N-am pățit nimic, doar că a trebuit să-mi scutur scăfârlia de cioburi si sa spăl puntea, să nu ne tăiem la picioare.

Mă gândesc ce ar fi fost dacă ar fi scăpat vreo sculă, vreun patent, ceva... ce nu ar fi cedat la fel de ușor ca un bec...
:D



Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
N-am pățit nimic, doar că a trebuit să-mi scutur scăfârlia de cioburi si sa spăl puntea, să nu ne tăiem la picioare.

Mă gândesc ce ar fi fost dacă ar fi scăpat vreo sculă, vreun patent, ceva... ce nu ar fi cedat la fel de ușor ca un bec...
:D



Sent from my Mi-4c using Tapatalk

E genul de intamplare care starneste mai multa teama dupa ce s-a petrecut, decat incidentul in sine. Ca atunci cand trece trenul pe langa tine la mustata, fara sa-l vezi.
Ai grija la trenuri, becuri si mustati, sa nu se termine vacanta inainte de vreme :) !
 
Azi am stat in marină în Biograd, lipsa mea de experienta si prezenta copiilor la bord mă face să rămân la cheu
Am stat însă la plaja, aici lângă marină
Nu e nisip ci pietriș iar în apă sunt si bolovani si ceva arici de mare
Nevastă-mea tocmai sa înțepat într-unul cu toate că purta opinci d-alea cu talpa de cauciuc
Noroc că a avut la ea trusa de forfecuțe si pensete si a reușit pe moment să scoată doi țepi. Au mai rămas doi, sper să-i poată scoate si pe aia, altfel se pare că la cabinetele medicale costa cam 65 euro pe bucata

Am si mâncat la un restaurant pe plaja, 300 kuna toată distracția. Mâncarea a fost însă foarte buna si foarte multă. Am văzut cel mai mare cheeseburger din viața mea, cat o farfurie de mare

Si câteva poze cu plaja.
Închirierea de șezlonguri, 30 kuna pe zi, per bucata, umbrelele la 20 kuna

db54d1ff54ec11e64126f32908b426dc.jpg

d44d6dc1b44108d763f310e832a3f961.jpg

9144677cf83fbf91a92945a9eec4630a.jpg


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 

Back
Sus