TEPARII DE MOTOARE

Se pare ca zona vanzarii de motoare pentru barci este foarte tulbure si opaca.
Apar reclamatii, apar si sustineri la adresa acelorasi comercianti.
Cred ca tocmai asemenea probleme vor face in curand sa se implice statul, cu cine stie ce restrictii si amendamente de legi. Desigur, cu costurile si birocratia, aferente. Nu stiu cat ne-am dori asta.

Despre polemica din topic, eu unul nu trag concluzii nici dupa reclamatiile facute fara date concrete (motor, serii, situatie, protagonisti), si nici dupa declaratii de sustinere la fel de slab fondate (nu stiu cum ar putea cineva sa garanteze pentru onestitatea altuia, dupa ce a cumparat de 5 ori de acolo).
 
Ultima editare:
Buna dimineata. Intru si eu in acest topic pentru a va spune ca in aprilie am cumparat si eu de la Stefan doua motoare Yamaha, unul de 80 cp si altul de 100 cp. De fapt sint cele doua motoare la care acest individ calomnios Leon face referire. Deci Leon erau chiar doua si ambele sint perfecte. Le-am inmatriculat la Tulcea ca de acolo sint si acum mai vin cu un baiat la Severin sa cumpere pentru ca baietii sint printre cei mai seriosi de pe piata. Se vede de la o posta ca esti un ranchiunos si un complexat si inteleg ca inainte te ocupai cu taptarap. Corect ar fi sa iti publice si ei numaru de telefon pentru ca tu l-ai publicat pe al lor desi administratorul site-ului nu trebuia sa-ti permita asta. Oricum la fel cum zicea un domn de mai sus tu ca in " Hotul striga hotii". Astept sa fii barbat si sa iti postezi numarul de telefon sa ne povestesti mai multe.
 
Se pare ca zona vanzarii de motoare pentru barci este foarte tulbure si opaca.
Apar reclamatii, apar si sustineri la adresa acelorasi comercianti.
Cred ca tocmai asemenea probleme vor face in curand sa se implice statul, cu cine stie ce restrictii si amendamente de legi. Desigur, cu costurile si birocratia, aferente. Nu stiu cat ne-am dori asta.

Despre polemica din topic, eu unul nu trag concluzii nici dupa reclamatii facute fara date concrete (motor, serii, situatie, protagonisti), si nici dupa declaratii de sustinere la fel de slab fondate (nu stiu cum ar putea cineva sa garanteze pentru onestitatea altuia, dupa ce a cumparat de 5 ori de acolo).

Florio nu ai inteles exact. Nu eu am cumparat de 5 ori. Eu am cumparat doar odata si dupa aia inca 4 prieteni de ai mei. Putem garanta pentru onestitatea sa daca iti trimitem poze cu motoarele cumparate, documentele primite de la ei si actele necesare inmatricularii. Lasa-mi aici o adresa de e-mail si o sa iti trimit toate pozele. Crede-ma, oamenii astia sunt foarte seriosi si de treaba si singurii care asigura ulterior garantie.
I-am sunat personal dupa postarile lui Leon ca sa dau o dezmintire pe topic si mi-au spus sa nu il bagam in seama pentru ca ne racim gura de pomana. Este un tip invidios care a mai si copilarit cu ei si acum incearca sa le faca rau.
Trageti singuri concluziile.
 
Am avut si "dincolo" un topic de genul asta, care dupa cum era de asteptat a esuat la fel in scandal continuu intre useri-fantoma. A fost comic ca am avut inclusiv ochi scosi din partea cuiva (nici nu-l cunosc) ca de ce i-am dat mai departe numarul de telefon, pe cand respectivul il pusese el singur pe forum si uitase :D.

Parerea mea e ca baietii astia cu motoarele ar trebui sa-si rezolve problemele pe probarca sau pe celelalte site-uri unde-si fac afacerile. Sau sa-si regleze treburile "baieteste" fata in fata, daca au ceva de rezolvat.

Pe forumuri lumea in general se cunoaste si stie cu cine are de-a face, iar userii obscuri trebuie ignorati si atat, si ei, si postarile lor, mai ales ca vedem ca e vorba strict de reglari de conturi.
 
Am avut si "dincolo" un topic de genul asta, care dupa cum era de asteptat a esuat la fel in scandal continuu intre useri-fantoma. A fost comic ca am avut inclusiv ochi scosi din partea cuiva (nici nu-l cunosc) ca de ce i-am dat mai departe numarul de telefon, pe cand respectivul il pusese el singur pe forum si uitase :D.

Parerea mea e ca baietii astia cu motoarele ar trebui sa-si rezolve problemele pe probarca sau pe celelalte site-uri unde-si fac afacerile. Sau sa-si regleze treburile "baieteste" fata in fata, daca au ceva de rezolvat.

Pe forumuri lumea in general se cunoaste si stie cu cine are de-a face, iar userii obscuri trebuie ignorati si atat, si ei, si postarile lor, mai ales ca vedem ca e vorba strict de reglari de conturi.

Ai perfecta dreptate Vali, dar aici nu este o reglare de conturi, ci doar parerea unor oameni care au colaborat cu o firma in care un usser, care nu se prezinta, improasca cu noroi.
 
Nu comentez, si in plus imi cer scuze daca am deranjat cumva pe cineva. Insa e si neplacut, si contraproductiv de urmarit un topic de genul asta.

Necazul e ca e foarte greu de facut lumina in probleme de acest tip. Tocmai din cauza asta, intotdeauna cand au fost de lamurit chestiuni neplacute vizavi de barci sau motoare, am preferat sa ma implic in discutii exclusiv atunci cand ma cunoasteam cu persoanele. Orice user care nu se prezinta, dar sustine una din parti (indiferent care) este dpmdv lipsit de credibilitate.

Nu pot decat sa va doresc sa depasiti aceste probleme, si sa primeze pasiunea pentru barci si navigatie inaintea oricaror alte neplaceri.
 
Florio nu ai inteles exact. Nu eu am cumparat de 5 ori. Eu am cumparat doar odata si dupa aia inca 4 prieteni de ai mei. Putem garanta pentru onestitatea sa daca iti trimitem poze cu motoarele cumparate, documentele primite de la ei si actele necesare inmatricularii. Lasa-mi aici o adresa de e-mail si o sa iti trimit toate pozele. Crede-ma, oamenii astia sunt foarte seriosi si de treaba si singurii care asigura ulterior garantie.
I-am sunat personal dupa postarile lui Leon ca sa dau o dezmintire pe topic si mi-au spus sa nu il bagam in seama pentru ca ne racim gura de pomana. Este un tip invidios care a mai si copilarit cu ei si acum incearca sa le faca rau.
Trageti singuri concluziile.

Cum spuneam, personal nu trag niciodata concluzii pripite, asa cum nu o fac nici in acest caz. De asemenea, nefiind un utilizator de motoare ci mult mai abitir unul de vele :) , topicul n-a facut decat sa-mi intareasca ideea generala de a fi foarte atent de fiecare data cand cumpar ceva. In plus de asta pun inaintea pretului, siguranta produsului cumparat.
O regula de baza spune ca daca o oferta pare prea buna ca sa fie adevarata... probabil ca asa si este :) .

P.S.
Mie personal nu imi sunt necesare documentele la care faci referire, insa poate pentru credibilizarea interventiei, le poti afisa in topic. Desigur, cu numele cumparatorului, blurat. Regret sa citesc asemenea probleme intr-un forum de pasionati.
 
Cum spuneam, personal nu trag niciodata concluzii pripite, asa cum nu o fac nici in acest caz. De asemenea, nefiind un utilizator de motoare ci mult mai abitir unul de vele :) , topicul n-a facut decat sa-mi intareasca ideea generala de a fi foarte atent de fiecare data cand cumpar ceva. In plus de asta pun inaintea pretului, siguranta produsului cumparat.
O regula de baza spune ca daca o oferta pare prea buna ca sa fie adevarata... probabil ca asa si este :) .

P.S.
Mie personal nu imi sunt necesare documentele la care faci referire, insa poate pentru credibilizarea interventiei, le poti afisa in topic. Desigur, cu numele cumparatorului, blurat. Regret sa citesc asemenea probleme intr-un forum de pasionati.

Ai perfecta dreptate Florio. Cred ca acest topic nu isi are rostul.
 
Aveti dreptate

Buna tuturor de pe acest forum. Sunt di Cluj-Napoca si nu as fi intervenit in aceasta polemica, dar imi exprim opinia ca tot ceea ce scrie acest Leon se numeste anti-reclama de cea mai murdara speta. Impreuna cu amicii mei am cumparat in total nici mai mult nici mai putin de 5 motoare de la acesti baieti de treaba din Turnu Severin. La toate am facut service-ul la reprezentanta si nu am avut nici o surpriza. Mai mult decat atat toate documentele oferite de baieti sunt originale si sunt singurii care lucreaza prin notariat. Deci va sfatuiesc sa luati ceea ce spune Leon ca pe o simpla afirmatie calomnioasa. Nu il cunosc pe acesta din urma dar garantez pentru cinstea si onestitatea acestor baieti si a firmei lor.

Si eu ii cunosc pe cei de la First Motors din Turnu Severin si pot spune ca sunt cei mai buni si seriosi din cate firme am cunoscut. Ceea ce spune Leon sunt abjectii. Rusine!!!
 
Da observati toti sunt noi adica deja nu se mai vand motoare si asta i deranjaza aveti mare grije isi schimba numele si numerele de telefon.....
 
Si eu ii cunosc pe cei de la First Motors din Turnu Severin si pot spune ca sunt cei mai buni si seriosi din cate firme am cunoscut. Ceea ce spune Leon sunt abjectii. Rusine!!!

Anunturi scutere Drobeta-Turnu Severin • Scutere Yamaha, Malaguti ...
olx.ro › ... › Auto, moto si ambarcatiuni › Motociclete - Scutere - ATV
Anunturi scutere noi si second hand Drobeta-Turnu Severin direct de la proprietari. Scutere Yamaha ... Capacitate motor pana la .... Vand Moped First Bike.
Scutere First Bike - Motociclete - Scutere - ATV în Drobeta-Turnu ...
olx.ro › Drobeta-Turnu Severin › Auto, moto si ambarcatiuni
Scutere First Bike în Drobeta-Turnu Severin OLX.ro în Drobeta-Turnu ... Categoriile principale Drobeta-Turnu Severin; Categoriile de anunturi din "Auto, moto si ...
Skipperi romani, pe oceane - Barcaholic.ro, pentru pasionatii de barci ...
www.barcaholic.ro/content.php?r=475-Skipperi-romani-pe-oceane
26 ian. 2016 - Barcaholic.ro - barci, ambarcatiuni, yachturi, bărci cu motor, croaziere pe .... Si eu ii cunosc pe cei de la First Motors din Turnu Severin si pot ...
Raid Romania - Barcaholic.ro, pentru pasionatii de barci, yacht-uri ...
www.barcaholic.ro/content.php?r=241-raid-romania-I
22 iun. 2012 - Barcaholic.ro - barci, ambarcatiuni, yachturi, bărci cu motor, croaziere pe .... Si eu ii cunosc pe cei de la First Motors din Turnu Severin si pot ...
Scooter Imperial Speed de la First Bike, 350 eur - Lajumate.ro
https://lajumate.ro/scooter-imperial-speed-de-la-first-bike-826050.html
Vand Scooter Imperial Speed de la First Bike motor de 125 in stare foarte buna de functionare arata ... Drobeta Turnu Severin, Mehedinti Acum o lună 350 eur.
Drobeta Turnu Severin - Lajumate.ro
https://lajumate.ro/anunturi_motociclete-atv-scutere_in-drobeta-turnu-severin-mh.html
Anunțuri gratuite Motociclete - ATV - Scutere din Drobeta Turnu Severin, ... Severin / Anunţuri Auto-Moto-Nautic in Drobeta Turnu Severin / Anunţuri Motociclete ...
NAVIGO THE FIRST SRL, DROBETA TURNU SEVERIN - Activitati de ...
www.paginiaurii.ro/companii/...TURNU+SEVERIN/.../NAVIGO+THE+FIRST+SRL/
NAVIGO THE FIRST SRL, Activitati de contractare pe baze temporarea personalului - Cod CAEN 7820: Date de contact, Harta, Orar de functionare. Acceseaza ...
REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Exit-poll în Drobeta-Turnu ...
www.dcnews.ro/rezultate-alegeri-locale-2016-exit-poll-in-drobeta-turnu-severin_507...
5 iun. 2016 - Alegerile locale din Drobeta-Turnu Severin au avut loc pe 5 iunie. Urnele ... Be the first of your friends to like this Google + ..... mari, aflate la putere sau in opozitie, au renuntat la guvernare si au promis ca se vor auto-reforma.
Masini second hand Drobeta-Turnu Severin - Publi24.ro
www.publi24.ro › Anunturi › Mehedinti › Drobeta-Turnu Severin › Auto moto
Bmw 316. 1.690 EUR. Vind bmw 316 i compact de culoare gri metalizat foarte frumos An fab 2000 Motor 189. Mehedinti Drobeta-Turnu Severin. azi 07:05.
Impact de Mehedinti | Facebook
www.facebook.com › ... › Drobeta-Turnu Severin, Mehedinti, Romania › Newspaper
Impact de Mehedinti, Drobeta-Turnu Severin, Mehedinti, Romania. ... Be the first to add a post. ... Drobeta Turnu Severin - legenda și realitate ..... luând pur şi simplu foc, iar conducătorul auto dintr-un vehicul murind prin carbonizare.
1
2
3
4ACEASTA FIRMA
5
6First Motors din Turnu Severin UNDE SE GASESTE SI DE CE FACE ACTE NOTARIALE NU VEDETI CA NU STITI SA MINTITI
7
8
9
10
Înainte
 
First Motors din Turnu Severin????????SI FACE ACTE LA NOTAR HAI CA ASTA ESTE BUNAAAAAA

Dar cu CBV-ul cam cat ai carat de pe langa Dunare? Se poate face usor calculul pe la centrele de fier vechi. Sunt facturile pe numele tau si pe ale lui calul aluia de i-ai vandut motorul ala fara acte si furat.
 

Back
Sus