TEPARII DE MOTOARE

First Motors din Turnu Severin????????SI FACE ACTE LA NOTAR HAI CA ASTA ESTE BUNAAAAAA

Pentru ca un produs considerat second, chiar daca are acte de provenienta, se vinde la notar. Dar tu nu ai cum sa intelegi asta. Este prea greu pentru tine. Tu ai dus masinile cu care " lucrai " la fier vechi si de aia nu cunosti astfel de amanunte.
 
Din pacate exista si de astia care mor in drum de grija altora. Leon ar trebui sa vada barna ( de fier vechi) din ochii lui si ai celor cu care a " lucrat ". Si a " lucrat " ceva. Numai eu cate rapoarte am.
 
POSTEAZA CE VREI ORICUM NU NE CUNOASTEM DAR NU MAI MINTITI LUMEA ....SI APROPOO DECE NU POSTEZI CEVA CARE SA DOVEDEASCA CA ESTE O FIRMA SERIOASA CEA CE NU CRED DACA ERA ASA POSTAI PINA ACUM.....
 
Cu siguranta ne cunoastem

POSTEAZA CE VREI ORICUM NU NE CUNOASTEM DAR NU MAI MINTITI LUMEA ....SI APROPOO DECE NU POSTEZI CEVA CARE SA DOVEDEASCA CA ESTE O FIRMA SERIOASA CEA CE NU CRED DACA ERA ASA POSTAI PINA ACUM.....

Ne cunoastem sigur. Ne intalneam la 2-3 zile la pescuit. Tu mereu pescuiai in zone obscure si interzise, iar eu te controlam.
Dar nu asta e relevant pentru caracterul tau, ci ceea ce reiese din anumite filmari pe care le-am primit de la o anumita firma. Imi pare bine ca ai scos capul la iveala, pentru ca te asteptam si pe tine si pe amicii tai.
Firma de care te iei ne asigura si noua service-ul. Cu siguranta vom afla mai multe de la ei despre tine si despre incursiunile tale intr-o alta firma cu propriul tau automobil.
 
NU MAI VB ABERATII NU NE CUNOASTEM DELOC MAI BINE PUNE ADRESA MAGAZINULUI CARE VINDE MOTOARE POATE CUMPAR SI EU UNUL DAR NU STIU ADRESA DE CE NU O POSTEZI POATE SUNT MAI MULTI INTERESATI SI LA O ADICA CE FIRMA ESTE AIA CARE NU DA BON FISCAL SI FACE ACTE LA NOTAR POATE NU STIU EU DAR NU PREA IMI VINE SA CRED ASA CV.....
 
Iti promit ca iti dau unul gratis, daca poti dovedi ceea ce ai scris. Stim ca iti tb un motor ca pe al tau l-ai vandut amicului tau. Am vazut ca nu il mai ai pe barca. Iti dau si bon fiscal.
 
Eu te cunosc

NU MAI VB ABERATII NU NE CUNOASTEM DELOC MAI BINE PUNE ADRESA MAGAZINULUI CARE VINDE MOTOARE POATE CUMPAR SI EU UNUL DAR NU STIU ADRESA DE CE NU O POSTEZI POATE SUNT MAI MULTI INTERESATI SI LA O ADICA CE FIRMA ESTE AIA CARE NU DA BON FISCAL SI FACE ACTE LA NOTAR POATE NU STIU EU DAR NU PREA IMI VINE SA CRED ASA CV.....

Toata lumea care pescuieste te cunoaste si stie ce fel de om esti si cu ce te-ai ocupat ani la rand tu si prietenii tai. Mai tii minte cum era aerul la poarta 2? Sau tu nu prea il simteai pentru ca erai la volan. Ghinionul tau ...
 
Nu avea cum

Toata lumea care pescuieste te cunoaste si stie ce fel de om esti si cu ce te-ai ocupat ani la rand tu si prietenii tai. Mai tii minte cum era aerul la poarta 2? Sau tu nu prea il simteai pentru ca erai la volan. Ghinionul tau ...

Nu avea cum sa-l simta Ovidiule, pentru ca la Dacia aia nu avea trapa de aerisire. Nici macar aia din spate nu-l simteau. De la rugina. Ha Ha Ha ...
 
Utilizatori înregistraţi acum câteva zile / săptămâni, cu posturi exclusiv în acest topic, îl linşează pe un user vechi. Lipseşte credibilitatea.
 
Utilizatori înregistraţi acum câteva zile / săptămâni, cu posturi exclusiv în acest topic, îl linşează pe un user vechi. Lipseşte credibilitatea.

Dar ce credibilitate are acest usser vechi atunci cand calomniaza si face antireclama nefondata. Daca era un gram de adevar in ceea ce a spus el am fi vazut confirmari cu date concrete. Dar nu este nimic de genul acesta. Ramane doar dorinta lui de a jigni. Il cunoasteti? Stiti din ce traia el pana acum 2 ani? Mi-e rusine sa spun. Si nu este treaba mea, ci a organelor abilitate.
 
Ca să ne lămurim: dvs. vindeţi motoare pe probarca şi aiurea, sub aliasurile publicate de Leon?
Dacă da, răspunsul la întrebarea dvs. este foarte simplu: clienţii sunt liberi să vă bârfească, calomnieze etc, la fel cum şi dvs. sunteţi liber să vindeţi ce consideraţi că vă va aduce profit.
 
Ca să ne lămurim: dvs. vindeţi motoare pe probarca şi aiurea, sub aliasurile publicate de Leon?
Dacă da, răspunsul la întrebarea dvs. este foarte simplu: clienţii sunt liberi să vă bârfească, calomnieze etc, la fel cum şi dvs. sunteţi liber să vindeţi ce consideraţi că vă va aduce profit.

Clientii sunt liberi sa isi spuna parerea. Sunt complet de acord cu dvs. Dar tocmai aici este problema. Nici un client nu ne barfeste iar individul acesta nu a fost niciodata clientul nostru. El este momentan plecat din tara si vrea doar sa ne faca antireclama. De ce? Nu ne obosim sa facem astfel de consideratii.
Daca aceste critici veneau de la clienti, cu date concrete, am fi inteles, dar vin de la un om care prin tot ceea ce a facut in ultimii ani ( si cand spun asta am dovezi concrete si serioase) s-a situat in contraadictie cu legea, moralitatea si bunul simt, daca vreti.
 
Eu personal prefer sa inchid aceasta dezbatere pentru ca nu are nici o logica sau vreun substrat credibil. Este doar pierdere de vreme si numai atat.
 
Realitatea este că piaţa motoarelor SH s-a transformat într-o geambăşie din mai multe motive, ce nu fac obiectul discuţiei. În aceste condiţii singura cale rezonabilă pentru depăşirea situaţiei, pe termen scurt şi mediu, o constitue educarea şi informarea cumpărătorilor, astfel încât aceştia să devină greu de ţepuit. Astfel încat dacă doriţi să aduceţi o contribuţie constructivă, având experienţa vândutului onest de motoare, aveţi cuvântul.
 
Si mai e una care spune ceva de genul: Nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita
sau
Vai de sufleţelul nostru
care - când să fie mare
ni se cocoşă ca prostul
proştilor dând ascultare.

epigramă de Eugen Jebeleanu din Hanibal (1972)
 
Este uşor să arunci cu eticheta de prost pe fruntea celorlalţi. Sau cum spunea bunică-mea, să dai 20 la curul altuia.
 

Back
Sus