Elice Honda

Buna ziua,
Ma numesc Adrian si am un motor Honda bf 40 si as dori sa imi cumpar o elice de inox. Problema e ca nu prea gasesc in tara asa ceva.
Am gasit elice foarte convenabile pe site-uri din SUA si adaugand pretul transportului(50-60Dolari) tot ies mult mai ieftin fata de magazinele din romania. Imi e putin teama ca trebuie sa platesc inainte si nu stiu cat de sigur e. E vreo posibilitate sa imi iau teapa?
A comandat cineva de pe site-uri din SUA? Ce site-uri?

Mai exact a comandat cineva ceva de pe site-ul boats.net?

Va multumesc!
 
Boats.net nu livreaza in Romania.

Daca insisti sa cumperi de la ei fie trimiti elicea unui prieten din state fie folosesti o firma de intermedieri (gasesti destule pe google).

Pe langa costul transportului se adauga si TVA la intrarea in tara.

Daca te hotarasti totusi sa-ti iei din tara, iti putem aduce noi Solas New Saturn (din inox) pentru Honda BF40. De costat ar costa 1285 lei.

Ca si curiozitate profesionala, de ce insisti pe inox? E motor de munca? Pentru agrement nu cred ca se justifica investitia.
 
Si daca coletul depaseste 200 eur inclusiv transportul se aplica si taxe vamale.
In ce priveste avantajele vs dezavantajele elicelor din inox fata de aluminiu, acesta e un subiect mult disputat pe forumurile straine, in special. Personal, am remontat elicea veche din inox (Powertech) in locul celei noi din aluminiu (solas), cu diametre si pas identice, dupa ce am ramas dezamagit de a doua.
 

Back
Sus