Cort Vango Blade 100 de 1,7 kg

Vand un cort de o persoana Vango Blade 100.

1,7 kilograme, folie dubla, bine izolat termic (cortul interior nu este din plasa, este din material si prezinta ventilatie din plasa care poate fi inchisa).

Cortul a fost folosit in ture de caiac si cu bicicleta, se preteaza foarte bine pentru asemenea activitati datorita greutatii reduse, volumului mic si timpului scurt de montaj.
Producatorul zice cam 8 minute montajul, dar timpul poate fi redus semnificativ daca se monteaza ambele corturi deodata, fara a mai fi desfacute.

Un filmulet cu montajul aici:https://www.youtube.com/watch?v=o9ZrMaHF0aE

Mai multe detalii aici: http://www.emag.ro/cort-pentru-o-pe...tHyhPL1YH3Uo2IjO_7qZQaAsdm8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Cortul exterior are impermeabilitate 5000 mm coloana de apa, ceea ce este enorm! Si nu este o valoare umflata, pentru ca nu a luat niciodata vreo picatura de apa in interior, nici macar pe furtuna violenta.
Foarte stabil in orice conditii meteo, s-a comportat admirabil pe vant foarte puternic si furtuna.

Latimea interioara a dormitorului este de 1 metru, ceea ce este foarte generos pentru un cort de o persoana, ofera mult loc in stanga si dreapta utilizatorului, pentru a va insira echipamentul (am pus si o fotografie cu mine in sacul de dormit, se vede spatiul ramas in stanga si in dreapta.
Eu am 1.80 metri si imi este foarte bun, nu l-as recomanda totusi cuiva peste 1.85 m pentru ca in extensie completa va atinge cu picioarele sau cu capul cortul interior.

PRET 350 lei
Cortul nu are niciun defect si nu ia apa nici pe ploaie torentiala sau furtuna. Garantez asta prin restituirea banilor.
Contact prin mesageria privata.
La plata in avans (in cont) trimit gratuit prin posta.
In Timisoara sau imprejurimi predau personal si accept orice proba.

Fotografii personale:
222732_medium.jpg

222733_medium.jpg

222734_medium.jpg

222735_medium.jpg

222736_medium.jpg

222737_medium.jpg

222738_medium.jpg

222739_medium.jpg

222740_medium.jpg
 
Iuteala de mana, nebagarea de seama :) Ce sa zic, marfa buna trece repede :)
Anul trecut nu am mai folosit acest cort si cochetam cu gandul de a il vinde. Dar acum a fost impulsul decisiv, pentru ca tocmai am achizitionat un Vaude Lizard Ultralight (1050 grame, second hand, luat la un leu gramul) asa ca in mod clar cortul asta iesea la pensie.
Cortul ramane "in familie", l-a luat un coleg de forum. Sper sa aiba parte de aceleasi placeri pe care mi le-a oferit si mie cortul asta.

L.E. Vorbesc prostii, anul trecut nu l-am mai folosit in ture de caiac, ci doar in ture de bicicleta. Dar acum am reusit sa fac tot echipamentul de campare (cort, saltea si sac de dormit) sa se incadreze in doua kilograme.
 

Back
Sus