Recomandare Adeziv Barca Gonflabila

Buna ziua.
Detin o barca 3DTender LT 240 Hypalon, si m-ar interesa ce adeziv, care sa adere si sa fie durabil, as putea folosi pentru a lipii anumite piese pe barca?
Daca puteti, sa imi lasati si link-ul de la un magazin de la care il pot comanda.
 
Bun, multumesc pentru raspunsuri, dar am pierdut sistemul ce intra in tronson ca sa pot umfla barca. Daca stiti cum se numeste, si unde pot gasii asa ceva?
 
Nu știu despre ce sistem și de tronson vorbești dar de obicei orice pompa noua are muflenderele:) alea diferite sa se pipera cu mai multe valve.
Dacă nu...tot la TNG și iei și valva și mufa și cheie de valva....se schimba în 3 minute
 
Bun multumesc, am cumparat solutia, dar nu sunt sigur cum se se foloseste/ respectiv cum se prepara? Pe internet nu e mare lucru, doar instructiuni pentru siguranta, iar pe ea scrie in italiana, nu inteleg mare lucru. Multumesc anticipat
 
Pai in principiu trebuie sa ai adezivul, intaritorul si acetona pt a degresa suprafetele. Mai departe in functie de cat ai de lipit fie iti trebuie 2 seringi, una mai mica si una mai mare, fie ceva paharele pt dozaj. Adaugi peste adeziv (masurat si pus intr-un pahar separat, nu direct in cutie) intaritorul in proportie de 6% parca, sigur scrie pe sticla/cutie si le amesteci bine. Degresezi ambele suprafete de lipit bine cu acetona si dai un strat de adeziv pe amandoua, le lasi 5-10 minute sa se intareasca si mai aplici inca 1-2 straturi suplimentare, pe care la fel le lasi sa se intareasca, apoi dai cu un feon sau pistol de aer cald pe ambele pt a reactiva adezivul si le lipesti, presezi bine, poti sa dai si cu o rola mica pt a se lipi bine. Cam asta-i tot.. trebuie sa le lasi 48h parca sa se fixeze bine inainte da a folosi barca.
 

Back
Sus