Adeziv folosit la RIB-uri pentru a prinde oglinda din lemn

Buna ziua tuturor,
am inceput acest topic pentru a cere ajutor celor mai avansati in ceea ce priveste barcile de cauciuc RIB-uri gen Zodiac.
Detin un zodiac care are peste cel putin 10 ani din cate stiu eu.
Flotoarele se afla in stare excelenta, insa la oglinda curge.
Nu stiu ce tip de adeziv se foloseste pentru a relipi oglinda(care in cazul meu este din lemn) pe toata suprafata astfel incat sa se etanseze si sa confere rezistenta.

Mutumesc anticipat pentru sfaturi si amanunte.
 
Pai daca ai oglinda din lemn ma indoiesc ca este RIB(rigid inflatable boat) .
Legat de sfaturi ...te rog sa ne spui din ce material e barca(PVC sau Hypallon).
 
Nu cred ca e bun. Scrie in descriere: "Will bond natural rubber, polychloroprene, butyl, nitrile , hypalon and polyurethane rubber materials, leather". Lemnul vad ca nu e in lista...
 
Nu stiu din ce material e barca - apropo arata cam asa: http://inflatableboatworks.com/wp-content/uploads/2013/08/east-pierce-fire-rescue.jpg
Oglinda e din Lemn stratificat acoperit cu un material negru gen cauciuc, care s-a cam crapat pe alocuri - de aceea va zic ca este din lemn.
Fiind de generatie mai veche presupun ca se gasesc solutii de remediere, doar ca nu le cunosc.
E pacat ptr ca barca e in stare buna, mai mult a imbatranit de stat nu de folosit.
Oglinda e insa o problema critica intrucat aici trebuie prins motorul si sa asigure etansarea la forta pe care trebuie sa fie supusa in sarcina.
 

Back
Sus