incepator

vali

Ce-mi place golaneala de pe forumu' asta :), daca vin la Calarasi cred ca am sa-mi iau si camera de raba cu mine, sa cobor pe Dunare pana acasa, ca nu cred ca am sa mai fiu in stare sa conduc :D (sau mai curand n-o sa mai vreau ;))

vali !pregateste baietii pentru desant:secunda,minutul,ora,ziua ramin secrete !
cantitatile la fel,la fel si gradele !sticle incasabile,psssit!curind!
 
mai uamenilor!!!mai uamenilor , va spun ieu, am deja toate materialele ca sa pot incepe constructia copaii ,hai sa ne sincronizam cumva (cine vrea si e curios) si incepand cu sapt. viitoare ,fiidca deja asta o am "arvunita" ,sa batem niste cuie!:iupi:
sa vedem cum ne sincronizam timpul liber!
zic asta pt toti aceia care vor sa invete cate ceva (printre ei ma numar si eu :)) ) din fundamentul constructiei stich and glue si care din diverse motive nu pot incepe o constructie propie!
hai sa vedem cand va sa fie!:noroc:

din pacate Lipan nu poate fi cu noi!:( sa nu-i tina Dumnezeu obiceiul asta dar sa i-l pastreze pe acela de a se plimba prin lumea asta larga!:noroc:
 
impaiatule !

ca sa nu faci stop cardiac,te anuntam oficial;fii pregatit saptamina viitoare!
cu scinduri(pentru gratar nu pt.barca)cu fiare(pt.gratar nu pt.barca)cu inox(pt.baietii setosi nu pt barca)barca vedem mai la urma cum o plantam pe gabarit!
cu cel mult 3 ore inainte te sunam,preferabil pe la 3 dimineata!asadar..........
nu uita lautarii..........
 
nu stiu unde sunt dar nu sunt acasa!:))

nene Nicule , macar sa te vad pe matale pe la mine, te fac sa nu-ti mai placa B.B King, asa de mult t-il indes in urechi, nu ca asta mi-ar fi telul dar am auzit ca anu' asta se poarta !:)) :p

chiar m-as bucura sa vad o gashca mare de barcagii p-acilea!:noroc:
 
Hei barcagiilor, mai primiti un golan de balta la paranghelie :)? Eu vin cu scrumbia :D, si ca treaba sa-mi dati de batut fibra, ca deja m-am imunizat la stiren :iupi:
 
barcaholic army

nu stiu unde sunt dar nu sunt acasa!:))

nene Nicule , macar sa te vad pe matale pe la mine, te fac sa nu-ti mai placa B.B King, asa de mult t-il indes in urechi, nu ca asta mi-ar fi telul dar am auzit ca anu' asta se poarta !:)) :p

chiar m-as bucura sa vad o gashca mare de barcagii p-acilea!:noroc:

n'avea grija,mai anunt vre-o 25 de baieti setosi si flaminzi;a propos.e vreun teren viran in apropiere sa facem focul?sa punem cortul?
 
botezul

Hei barcagiilor, mai primiti un golan de balta la paranghelie :)? Eu vin cu scrumbia :D, si ca treaba sa-mi dati de batut fibra, ca deja m-am imunizat la stiren :iupi:

vali! cred ca trebuie sa luam si un popa,baiatul asta doar si-a gasit nas,a botezat barca dar nu a sarbatorit BOTEZUL,nu a stropit-o cu aghi...,pardon, bere,nu i-a facut toate cele lumesti;trebuie sa fim bine pregatiti !
sa nu-l uitam pe nas acasa !
 
divanul ad-hoc al barcagiilor

loc de pus cortu' e destul (chiar e) ,ar fi tare ca primul congres al barcagiilor sa se tina la Chitila !:)) ce n-a vazut Parisu'!:))!
acum ma duc sa fac nani si sa visez frumos la treaba asta!:)
 
vali! cred ca trebuie sa luam si un popa,baiatul asta doar si-a gasit nas,a botezat barca dar nu a sarbatorit BOTEZUL,nu a stropit-o cu aghi...,pardon, bere,nu i-a facut toate cele lumesti;trebuie sa fim bine pregatiti !
sa nu-l uitam pe nas acasa !

Popa nu-s,da' tzoale parca mai am prin debara :happy-banana:
 

Back
Sus