Sfat Achizitie Barca Allroundmarin Kiwi

Buna seara.
Vreau sa imi achizitionez o barca pentru pescuit.
Ce parere aveti despre Allroundmarin Kiwi 280 / 300 ???
Are chila gonflabila in V, podina rigida pliabila "tip carte", este usoara 29 kg la 2,8 m si 33 kg la 3 m.
Ce credeti, barca aceasta poate fi manevrata de o singura persoana?(urcat / coborat pe masina, pus / luat pe apa, poate chiar de pe dale)??

O sa o folosesc pe lacurile de acumulare de pe Siret si ocazional in Delta.


Multumesc Anticipat.
 
Nu prea gasesc review-uri despre Allroundmarin Kiwi. Este un model mai nou.
Dar despre barcile allroundmarin in general ce parere aveti? In comparatie cu Kolibri, Navigator?
Nu mai avut barca. Nu am mai pescuit din barca. Orice parere este binevenita.
 
Nu prea gasesc review-uri despre Allroundmarin Kiwi. Este un model mai nou.
Dar despre barcile allroundmarin in general ce parere aveti? In comparatie cu Kolibri, Navigator?
Nu mai avut barca. Nu am mai pescuit din barca. Orice parere este binevenita.

Daca esti conditionat de greutate, va trebui sa alegi barca pe care o poti manevra de unul singur.
Intr-o barca de dimensiuni mici, o sa te simti pe apa, ca intr-un pantof care te strange.Sunt si alte neajunsuri, intra greu in glisaj, deplasamentul este de cacao, dar principala problema este spatiul interior.
Parerea mea este sa alegi cea mai mare barca pe care ti-o poti permite, probabil pe apa nu o sa iesi doar singur si atunci problema greutatii este rezolvata.2 persoane, manevreaza fara un efort prea mare, o pneumatica de 50kg, iar barele transversale ale autoturismului, cred ca suporta pana in 75kg.
Daca ar fi sa ma reintorc la pneumatice, in acest moment cred ca cea mai buna alegere, din punct de vedere raport pret-calitate, ar fi o barca Quicksilver Enduro 340.
Are lipiturile termosudate, materialul din care este fabricata este de foarte buna calitate, greutatea cred ca este in jur de 50kg si pe langa faptul ca este o barca sigura, ai si un minim de confort.
Motorizarea poate fi pana in 20cp.Succes!
https://www.youtube.com/watch?v=XGofXaS9Wgw

https://www.youtube.com/watch?v=c99KDBeW1XM
 
Ultima editare:
Multumesc frumos pentru parerea dumneavoastra.
Mi-am comandat Allroundmarin Kiwi. Trebuie sa o primesc azi sau maine.
Revin cu impresii.

O zi placuta!
 

Back
Sus