Results 1 to 8 of 8

Topic: Cumpar canoe

Default Cumpar canoe

Buna tuturor !

Vreau sa cumpar o canoe pentru uz familial (2 adulti +1 copil) - excursii pe Bistrita, Lacul Izvorul Muntelui si eventual ture in Delta.
    Va rog sa ma ajutati sa gasesc o ambarcatiune potrivita si sa ma indrumati de unde sa o cumpar.
    Buget disponibil cca 1000 euro.

O zi frumoasa !

Multumesc mult !
    Daca poti, fa pomana pana la capat Ce-mi recomanzi ? Mi-am prins urechile in tipuri de materiale din care sunt construite (cordite, ram-x ....). As vrea ceva rezistent care sa poata fi reparat in caz de avariere, care sa reziste depozitata sub cerul liber.

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk

Din păcate nu te pot ajuta fiindcă eu folosesc ambarcații din lemn, dar sunt sigur că vânzătorul te poate consilia în acest sens sau chiar poți să te înscri pentru un test cu câteva modele - http://www.barciinbagaje.ro/info/ins...oat_test.xhtml
    Life in colour!

Quote Originally Posted by radujiscanu View Post
    Multumesc mult !
    Daca poti, fa pomana pana la capat Ce-mi recomanzi ? Mi-am prins urechile in tipuri de materiale din care sunt construite (cordite, ram-x ....). As vrea ceva rezistent care sa poata fi reparat in caz de avariere, care sa reziste depozitata sub cerul liber.

Bugetul te duce in directia canoei Pelican de la Barci in Bagaje http://www.barciinbagaje.ro/canoe.xhtml. Toate trei de pe primul rand se inscriu foarte bine, in pretul dorit.
    Am padelat personal in asa ceva ( in Delta Dunarii si pe lacul Mogosoaia) si mi s-a parut foarte lejer. Am incercat si varianta cu scaune cu spatar, destul de sceptic initial. Am obervat insa ca e foarte comod si culmea, rezistent .
    Greutatea redusa fata de varianta Yuma-Hibiscus, este un mare plus. Un alt avantaj imi pare materialul care desi are o doza de flexibilitate, este unul deosebit de rezistent (am vazut testele cu camionul care trece peste barca).
    Opinia mea este ca trebuie sa le incerci personal, pana atunci sunt doar idei vehiculate.
    Urca-te in variantele pe care le doresti si vezi cum se comporta. Atunci vei putea decide singur.

6.  

Eu iti recomand caiac, deoarece e mult mai practic!

Senior Member Vali's Avatar
    Locația
    Galati
    Posturi
    2.250

Quote Originally Posted by florin_tm View Post
    Eu iti recomand caiac, deoarece e mult mai practic!
    Cu scuzele de rigoare pentru interventie, dar initiatorul topicului a specificat ca doreste canoea pentru uz familial - 2 adulti si un copil.
    S-a mai discutat si pe acest topic despre caiac versus canoe, cei interesati pot gasi poate informatii suplimentare: http://www.barcaholic.ro/showthread.php?t=5604
    forum www.capcompas.ro , comunicare pertinenta in domeniul nautic

Mulțumesc tuturor.
    Până la urmă am ales Venture Prospector.

Alte topicuri asemănătoare

1. Cumpar canoe strip
    de SERGHEI44 în topicul Caiac, canoe, gonflabile, rafting, alte barci de agrement
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 7 Mar 2016, 07:41 PM
  2. canoe mic
    de adyy în topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 72
    Ultimul post: 5 Jul 2014, 02:00 PM
  3. cumpar canoe agrement
    de lucifier1986 în topicul Caiac, canoe, gonflabile, rafting, alte barci de agrement
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 2 Oct 2011, 01:37 PM
  4. Ce caiac - canoe sa imi cumpar? Si de unde? Chiar si din alte tari.
    de stavride în topicul Caiac, canoe, canotaj
    Răspunsuri: 60
    Ultimul post: 24 Jul 2010, 11:02 AM

Tags for this Thread

Bookmarks