Cumpar canoe

Buna tuturor !

Vreau sa cumpar o canoe pentru uz familial (2 adulti +1 copil) - excursii pe Bistrita, Lacul Izvorul Muntelui si eventual ture in Delta.
Va rog sa ma ajutati sa gasesc o ambarcatiune potrivita si sa ma indrumati de unde sa o cumpar.
Buget disponibil cca 1000 euro.

O zi frumoasa !
 
Multumesc mult !
Daca poti, fa pomana pana la capat :) Ce-mi recomanzi ? Mi-am prins urechile in tipuri de materiale din care sunt construite (cordite, ram-x ....). As vrea ceva rezistent care sa poata fi reparat in caz de avariere, care sa reziste depozitata sub cerul liber.

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
 
Multumesc mult !
Daca poti, fa pomana pana la capat :) Ce-mi recomanzi ? Mi-am prins urechile in tipuri de materiale din care sunt construite (cordite, ram-x ....). As vrea ceva rezistent care sa poata fi reparat in caz de avariere, care sa reziste depozitata sub cerul liber.

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk

Bugetul te duce in directia canoei Pelican de la Barci in Bagaje http://www.barciinbagaje.ro/canoe.xhtml. Toate trei de pe primul rand se inscriu foarte bine, in pretul dorit.
Am padelat personal in asa ceva ( in Delta Dunarii si pe lacul Mogosoaia) si mi s-a parut foarte lejer. Am incercat si varianta cu scaune cu spatar, destul de sceptic initial. Am obervat insa ca e foarte comod si culmea, rezistent :) .
Greutatea redusa fata de varianta Yuma-Hibiscus, este un mare plus. Un alt avantaj imi pare materialul care desi are o doza de flexibilitate, este unul deosebit de rezistent (am vazut testele cu camionul care trece peste barca).
Opinia mea este ca trebuie sa le incerci personal, pana atunci sunt doar idei vehiculate.
Urca-te in variantele pe care le doresti si vezi cum se comporta. Atunci vei putea decide singur.
 

Back
Sus