Hartă locuri de lansare

Dacă barca e cu vasle sau cu motor electric, nu sunt restricții. Daca barca e cu motor termic, nu ai voie pe cursurile folosite ca sursa de apa potabila.
 
Adaugare loc nou

Salut,
Am adaugat un loc nou de lansare pe snagov, anul trecut in toamna, in nordul lacului, apropierea manastirii.
Si as vrea sa mai adaug unul acum, dar cand deschid harda nu mai apare nici un buton de adaugare.
S-a modificat ceva in setari, in drepturile de access?

Multumesc
 
Salutare!
Am folosit de câteva ori harta pe care ai realizat-o. Dar când am încercat iarăsi să o deschid, imi apar doar câteva pncte de lansare (doar pe harta României) și undeva in stânga, o fereastră de editare care nu îmi este necesară. Ce ar trebui să fac să pot accesa iarăsi harta asa cum ai distribuit-o tu ?
Mulțumesc !
 
Harta este publica si atat timp cat oricine poate face modificari, oricine o poate si sterge. Se pare ca cineva „a facut curatenie” si a sters tot ce nu l-a interesat. Pacat, era multa informatie de calitate acolo...
 
Salut. Sunt nou pe forum, si am o intrebare legata de locurile de lansare: exista regulamente pe lacurile din Bucuresti, sau putem sa folosim pur si simplu orice lac cu caiacul? Trebuie vreun fel de permis, trebuie anuntata vreo autoritate, sunt anumite zone NO-GO, etc etc. Stiu ca trebuie mentinuta o distanta de 300m fata de mal dar evident asta nu e o prea mare problema pe lacurile din Bucuresti. Multumesc.
 
Cel puţin in Sectorul 3 nu te poţi da cu caiacul tău, poţi doar să inchiriezi. Am făcut o ieşire prin 2009 parcă pe IOR şi au dat repede o hotărare de Consiliu Local care a interzis astfel de aventuri nautice, chipurile să nu ne inecăm; pe malul IORului era anii trecuţi un container unde se inchiriau caiace şi planşe SUP.
Unele lacuri sunt concesionate, chiar dacă numai pentru piscicultură, şi poţi avea discuţii cu paznicii. Cel mai simplu intrebi la Primărie şi verifici la faţa locului.
 

Back
Sus