Transport velier din Franta

Buna seara,
Ma numesc Ionut si ...sper, sa devin curand fericitul posesor al unui Jeanneau Sun 2500 din 2007.
Va rog sa ma ajutati cu informatii legate de posibilitati de transport (companii/persoane fizice serioase din Romania).
Precizez ca velierul are o latime de 2.9m, lungime 7,6m, derivorul este retractabil dar nu are peridoc.
Va multumesc anticipat.
Cu respect,
Ionut
 
Pentru transportul auto, daca este posibil, ia legatura cu Dbr ori aici ori pe forumul CAPCOMPAS si précis te rezolva.
Pe mare este alta poveste....
 
Multumesc mult pentru raspuns.
Nu pot sa dau de Dl. Dbr (pe forum-ul amintit mai sus nu am acceptul administratotului pentru cont, drept urmare, nu pot trimite PM).
Va rog sa ma ajutati cu un contact al Domnului Dbr.
Multumesc anticipat.
Cu respect,
I.Marinescu
 
Păi vă faceţi cont pe cap compas, ca aici, şi puteţi trimite PM, fără probleme.
Însă o să aveţi o problemă. Lăţimea sare de 2,5m.
 
I-am dat un mesaj pe privat lui Dbr. Nu poate. Datorită lăţimii agabaritice s-ar putea să te coste, estimat de el, la vreo 5000 euro.
 
Multumesc mult pentru ajutor.
In paralel am gasit in Ungaria o posibilitate de transport cu trailer deschis la 3000 euro cu toate taxele incluse (pentru depasirea gabaritului de 2.5m).
Incerc aceasta varianta.
Cu respect,
I.Marinescu
 
Salut Mario, scuze ca am validat cu intarziere inregistrarea ta pe capcompas.ro, dar de sambata am fost continuu pe drumuri si cu treburi. Iar de pe telefon mi-e foarte greu sa validez inscrieri si sa trimit mailuri de confirmare.
Oricum, bun venit pe capcompas.ro, si ramane sa ne citim ori acolo, ori aici, unde iti face placere. Sa-ti stapanesti barca sanatos :).
 
Multumesc mult Vali! Nu trebuie sa-ti ceri scuze. Problema era ca nu stiam daca procedura efectuata de mine a fost corecta.
Multumesc inca odata.
Cu respect,
I.Marinescu
 
Buna seara,
Operatiunea Jeanneau Sun 2500 Atlantic to Black Sea a luat sfarsit cu bine! Barca a fost incarcata in Franta miercuri, 16.03 si a ajuns in Marina Eforie duminica, 19.03. Pe data de 20.03, barca a simtit atingerea apei Marii Negre.
Felicitari maxime trasportatorului ungur, Sandor Soos! Un om mai rar intalnit in zilele noastre! Recomand cu tarie oricui are nevoie de un transport sigur, bun si ....chiar ieftin.
20170320_164029.jpg20170320_164021.jpg20170320_090508.jpg20170320_090500.jpg20170320_084043.jpg20170320_084033.jpg
 
Buna seara,
Operatiunea Jeanneau Sun 2500 Atlantic to Black Sea a luat sfarsit cu bine! Barca a fost incarcata in Franta miercuri, 16.03 si a ajuns in Marina Eforie duminica, 19.03. Pe data de 20.03, barca a simtit atingerea apei Marii Negre.
Felicitari maxime trasportatorului ungur, Sandor Soos! Un om mai rar intalnit in zilele noastre! Recomand cu tarie oricui are nevoie de un transport sigur, bun si ....chiar ieftin.
Vezi atașament 21740Vezi atașament 21741Vezi atașament 21742Vezi atașament 21743Vezi atașament 21744Vezi atașament 21745

Foarte frumoasă, barca :) . Crește flota privată!
Felicitări!
 
Buna ziua, felicitari! Ai putea sa ma ajuti te rog cu un contact al Dl Sandor Soos, caut un transport de doi ani. Multumesc.
 
@Alcor, vezi raspunsul la mesajul din privat

@Florio, A fost o placere sa va cunosc la Salon!
Din pacate nu am scos barca din marina....inca! Si eu cu rabdarea stau extrem de prost! :) Nu-mi vine sa cred mie, si prietenilor mei, cum de-am rezistat atat sa nu ies!
Dar, am pus velele si am facut curatenie in barca (nu pot sa descriu ce era acolo!). Mai am uleiul si filtrele la motor (operatiune de o ora maxim doua).
Voi fi plecat 2 saptamani in vacanta de Paste, dar weekend-ul 05.05-07.05.....nu-l mai ratez....ies, daca vremea o permite.
Poate ne vedem la mare!

Cu respect,
Mario _/)
 
Multumesc. My old friend. Dupa trei ani cat a stat batuta de soare in Maiorca a ajuns acasa. Mucegaita dar in general ok, acum respira aer de Oltenia. Am gasit un transport recomandat de Mario si anume pe Sandor Soos. Pretul la transport este de 1 euro pe km one way.
 

Atașamente

  • IMG_1248.jpg
    IMG_1248.jpg
    76.8 KB · Vizualizări: 119
  • IMG_1253.jpg
    IMG_1253.jpg
    130.3 KB · Vizualizări: 101
imi puteti da si mie contactul lui Sandor Soos pentru transport, am apelat la transportator roman si nu am fost multumit? multumesc
 

Back
Sus