Results 1 to 4 of 4

Topic: Pastrare barca

Default Pastrare barca

Salut. Cat de tare afecteaza ca barca din PVC sa fie tinuta in husa ei pliata?
    Barca este un Aqua stortm stk330 evolution.
    Am cumparat-o in decembrie si inca nu am reusit sa o scot la apa, sper ca weekendul acesta sa reusesc . Dar eramfoarte curios daca afecteaza ca o tin si daca o voi tine pliata in husa ei.

Multumesc

dudugatea: Eu am un caiac din PVC, pe care il tin in husa lui si vad ca n-are nimic. Iar treaba asta o fac de 3 ani, de cand il am. Eu il tin iarna in husa mai mult ca sa-l protejez de praful din garaj.

3.  

Multumesc pentru raspun . As mai vrea si parerea altora . Ieri am scos barca la apa. Totula fost super . Se vedeau pe materialul barcii ceva urme dar dupa ce am umflat-o nu se mai vede nici una . Oare sa o mai tin in husa sau sa o tin semi-umflata in beci? Dar va fii o munca in plus....

Salutare....cel mai bun sfat:iei un flacon de pudra de talc și o introduci prin valva īn balon.
    Apoi cānd o īmpăturești incerci sa nu o mai pliezi pe aceleași urme.
    Dacă poți cel mai bine umflata ....eventual suspendata pe vreun plafon (garaj,magazie etc.)
    Nu uita momeli sau alte chestii apetisante pt șoricei īn ea
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

Alte topicuri asemănătoare

1. Solutii de pastrare a caiacului (suport)
    de danielsg74 īn topicul Accesorii, Echipamente, Instrumente
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 2 Dec 2015, 10:08 AM

Tags for this Thread

Bookmarks