identificare barca

Buna ziua,

rugaminte!
Am cumparat o barca din Anglia.Nu are nici o placuta de identificare sau altceva.Nu pot sa-mi dau seama ce model ,brand este.Daca ma puteti ajuta....

Cu multumiri!
 

Atașamente

  • image003.jpg
    image003.jpg
    38.6 KB · Vizualizări: 129
Am mai adaugat poze,poate asa!
 

Atașamente

  • 20170501_105730.jpg
    20170501_105730.jpg
    78.7 KB · Vizualizări: 77
  • 20170501_105748.jpg
    20170501_105748.jpg
    78.5 KB · Vizualizări: 67
  • 20170501_185320.jpg
    20170501_185320.jpg
    92 KB · Vizualizări: 63
Nu stiu care-i procedura la cumpararea unei barci din Anglia, dar banuiesc ca exista o hartie ceva. In actul de vanzare-cumparare nu e nicio informatie despre identitatea si specificatiile barcii (lungime, latime, pescaj etc)? Din pozele pe care le-ai atasat, singurul lucru cert e ca e o barca glisoare, altceva nu cred ca-ti poate spune nici macar userul Vali, care e constructor de barci si are o cultura suficient de vasta incat sa identifice tipurile de barci. Poate vede topicul tau si-ti raspunde, dar mi-e greu sa cred ca cineva poate sa identifice cu exactitate fabricantul barcii tale din poze. Fa-ti cont si pe capcompas si intreaba, aia raspund prompt acolo, eu n-am cum sa intreb pt tine pt ca am fost banat.
 
@fishi: putin probabil sa cunoasca cineva exact modelul barcii, doar printr-un noroc sa se nimereasca vreun user care are sau a avut modelul respectiv. Piata de barci utilitare este incredibil de eterogena la nivel european, asa ca e practic imposibil pentru cineva sa cunoasca toate modelele. Mai ales ca permanent multe modele dispar de pe piata, si mai multe apar.

@bluenote: nu stiu ce s-a intamplat cand ti s-a inactivat contul de pe capcompas.ro. Pot sa spun ca sunt singurul care are drepturi complete de administrator, inclusiv cel de a bana useri. Cu atat mai mult, pot sa spun ca nu am intreprins absolut nimic in acest sens la adresa ta, mai ales ca pana in prezent nu am banat nici un user real, ci doar spammeri. Am avut cateva ocazii in care unii useri au tinut mortis sa fie banati, dar le-am spus ca au libertate maxima sa-si desfiinteze singuri contul.

Asa ca daca doresti sa detaliem ce s-a intamplat atunci, propun sa povestim pe privat aici pe barcaholic. Din partea mea ai fost si vei fi oricand binevenit pe capcompas.ro, la fel ca orice pasionat de barci si navigatie. Singura conditie la care tin, indiferent de persoana, este respectarea regulamentului forumului.
 
Cu multumiri!Nu am cu englezul decat o chitanta de mana dupa care am facut un act notarial.Modelul pare comun si din acest motiv am intrebat.Multumesc mult!
 

Back
Sus