Maxsea?

Buna seara!

Doar ce mi-am facut cont pe acest forum pentru a incerca sa gasesc o rezolvare cu ajutorul vostru, ca eu nu pricep nimic...

Prietenul meu este momentan in voiaj si m-a rugat daca as putea sa ii gasesc programul MaxSea...versiunea 10 (nu vrea Time Zero, ca cica nu e bun). Am cautat peste tot si nu am gasit pe nicaieri MaxSea v10, presupun ca e mai vechiut. Rugamintea mea este: daca are cineva aceasta versiune sau un link sa pot downloada, ma poate ajuta si pe mine? Mi-a zis ca ar exista un torrent de genul Maxsea 10 + cm93 + crack, dar nu am gasit nimic...poate nu am stiut unde sa caut. Mi-a mai scris ca as putea sa downloadez un fisier "msea10kg.exe", dar singurele rezultate de pe google sunt ca acest .exe este o eroare in windows.

Multumesc anticipat pentru orice ajutor!
 
Buna seara!

Doar ce mi-am facut cont pe acest forum pentru a incerca sa gasesc o rezolvare cu ajutorul vostru, ca eu nu pricep nimic...

Prietenul meu este momentan in voiaj si m-a rugat daca as putea sa ii gasesc programul MaxSea...versiunea 10 (nu vrea Time Zero, ca cica nu e bun). Am cautat peste tot si nu am gasit pe nicaieri MaxSea v10, presupun ca e mai vechiut. Rugamintea mea este: daca are cineva aceasta versiune sau un link sa pot downloada, ma poate ajuta si pe mine? Mi-a zis ca ar exista un torrent de genul Maxsea 10 + cm93 + crack, dar nu am gasit nimic...poate nu am stiut unde sa caut. Mi-a mai scris ca as putea sa downloadez un fisier "msea10kg.exe", dar singurele rezultate de pe google sunt ca acest .exe este o eroare in windows.

Multumesc anticipat pentru orice ajutor!

Sunt mai multe versiuni ale programului : http://maxsea.software.informer.com/versions/
 
Scuzati-mi ignoranta, dar ce este MaxSea ? E vreun simulator virtual pt navigatie, sau ce? La ce foloseste? M-ar ajuta cu ceva in vederea examenului pt clasa C?
 
Va multumesc. Stiu totusi ca exista unele aplicatii virtuale, un fel de simulatoare de navigatie, care-ti permit sa inveti intr-o maniera interactiva despre diferite semnale/balizarea cailor navigabile/semnale vizuale ale navelor etc. Credeam ca MaxSea e una din aplicatiile alea, dar am vazut link-ul pe care mi l-a recomadat spre documentare "epex" si m-am lamurit :)
 
Va multumesc. Stiu totusi ca exista unele aplicatii virtuale, un fel de simulatoare de navigatie, care-ti permit sa inveti intr-o maniera interactiva despre diferite semnale/balizarea cailor navigabile/semnale vizuale ale navelor etc.
Pentru asa ceva exista niste aplicatii Android foarte bune. Costa mai nimic, se descarca rapid si mai ales le poti avea la indemana mereu, ruland pe telefon :)
 
Sailing School (iOS, nu știu dacă există și varianta pentru Android). Nu este un simulator dar cred că răspunde afirmativ la cerințele enunțate anterior.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Telef meu "e cu" android ! Am vazut in Google play cateva aplicatii interesante facute pt exersarea cunostintelor din COLREG, am si instalat Marinus Colregs Lite si Vessel Lights, Marinus imi place mai mult, dar daca vreau acces nelimitat la functiile ei trebuie sa platesc. Tot ce e bun in viata asta costa.. Stiu ca in IOS sunt aplicatii similare pe care le poti folosi moca. In fine, am "deturnat" subiectul topicului, iar eu ma opresc inainte sa-mi iau injuraturi. Va multumesc !
 

Back
Sus