Eurosail - Cursuri RYA
Results 1 to 9 of 9

Topic: Chestionare - teste grilă

Default Chestionare - teste grilă

Dragi barcaholici,

Vă propun o nouă activitate pe site şi anume teste grilă sau chestionare, cum doriţi să le numiţi.

Le puteţi accesa din bara de meniu sau direct de aici: http://www.barcaholic.ro/vbquiz.php

Scopul imediat al acestor chestionare este de a ajuta pe cei care doresc obţinerea certificatelor de conducător de agrement clasa D şi C să-şi testeze cunoştinţele înainte de examenul de la căpitănie. Bineînţeles, o reîmprospătare a cunoştinţelor nu strică nimănui Pe termen lung intenţionez să mai adaug cu ajutorul vostru şi alte teste interesante, nu neaparat cu finalitate legislativă, de exemplu bune practici de siguranţă în caiac, cunoştinţe despre anumite zone de navigaţie, protecţia mediului, etc.

Momentan am introdus aproape jumătate din setul de teste pentru RND, lucrez deja de câteva săptămâni la ele şi n-am mai avut răbdare ... Primele teste sunt doar cu texte, ultimul e cu poze

Doresc să subliniez clar şi răspicat că întrebările prezente acum reprezintă munca şi viziunea mea personală, nu sunt teste copiate de niciunde, nu le am de la ANR, nu reprezintă poziţia lor oficială, nu le am nici de la colaboratorii ANR sau şcolile de navigaţie. Pur şi simplu am luat fiecare paragraf din RND şi am născut o întrebare care să testeze respectivul fragment. Unele întrebări sunt mai puerile, altele sunt evidente, după timpul şi priceperea mea ...

Personal voi continua cu noi teste, dacă doreşte cineva să mi se alăture e binevenit!

Dacă observaţi neconcordanţe în întrebări-răspunsuri vă rog să mi le semnalaţi. De asemenea, mecanismul de "examinare" nu e cel mai reuşit din lume (de ex. nu amestecă întrebările), dar voi încerca să-l înbunătăţesc în timp.

Sper să vă folosească!

Foarte interesant si mai ales instructiv !
    Sunt praf !....Nu stiu nimic!
    Libertatea e' mai scumpa ca toate....!

excelent sunt sigur ca munca ta va fi apreciata

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    183

O.K foarte util,fara sa invat,(ieri am primit o carte de profil) am facut 61 din 101 pucte. continuati

Binevenita initiativa chiar ma pregatesc de examen clasa D.Super..... continuati!

6.  

Cine are grile in engleza pentru Colreg ?
    Multumesc anticipat ....

le am eu, cu tot cu raspunsuri.
    daca mai ai nevoie de ele, da-mi o adresa de mail si ti le trimit cu placere.

Salutare,
    teste gen examamen pt marinar fluvial,sau o sursa de unde as putea sa fac rost?
    Multumesc

Default Salut.

Quote Originally Posted by luca2010 View Post
    Salutare,
    teste gen examamen pt marinar fluvial,sau o sursa de unde as putea sa fac rost?
    Multumesc
    Ai facut rost de testele pt marinar fluvial ? Ma poti ajuta si pe mine ? Daca le ai bineanteles ,sau de unde pot face rost .Mersi mult.

Alte topicuri asemănătoare

1. COLREG/RIPAM - manuale si teste
    de Smokey în topicul Probleme legislative
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 24 Jan 2013, 09:19 AM

Tags for this Thread

Bookmarks