Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 51 to 55 of 55

Topic: Operatiunea Hiroshima

Junior Member draken's Avatar
    Locația
    Constanta
    Posturi
    21

- Ce cauti ma?
    - Cheia de filtru
    - N-avem
    Si pleaca.
    - No, ca ase ma gandeam si eu
    Omul s-a nascut liber.

Junior Member draken's Avatar
    Locația
    Constanta
    Posturi
    21

In cele din urma gasesc si bere si aterizez triumfator la barca. De departe aud urarile lui Seba la adresa diverselor subansamble, .....
    Se opreste brusc si il intreaba:
    - Ce cauti ma?
    - Cheia de filtru
    - N-avem
    Si pleaca.
    - No, ca ase ma gandeam si eu
    Omul s-a nascut liber.

Este dom”le! O băiețească de-asta este savuroasă 100%, ne face să ne bucurăm, să ne destindem, să râdem cu gura până la urechi!
    Cu cât mai multe belele conține, cu atât mai savuroasă ne este... de parcă avem în ADN primul teatru autohton, acela cu păpușile Vasilache și Mărioara. Când lumea se aduna în iarmaroc să vadă comedia, la care singura acțiune era că Măriuca îi trăgea niște mături în cap lui Vasilache: atunci toată audiența izbucnea în râsete .
    Ei bine, la Hiroshima e și acțiune pe bune! Și fain povestită!
    Dar (spoiler alert!) la următoarea, Cernobâl (37 picioare, ferocement, Serenia pe numele ei original), acțiunea depășește și închipuirile cele mai bolnave! Tarantino e depășit de realitățile amicilor noștri
    În momentul de față nu cred că va continua Călin povestea, fiind pe cale de a o aduce pe Serenia, de la Orșova în jos. Adică ocupat cu pregătiri și angarale.
    Dar ne povestește el, la iarnă, când o fi timp...dacă o fi timp

Ăsta e principiul pe care am mers și eu. Acum ies pe apă, voi avea timp de povești la iarnă.
    Doar că în cazul meu, de 3 ani n-am mai povestit nimic, fiindcă și iarna ies pe apă. Și cred că asta e calea cea bună
    Last edited by Florio; acum 2 săptămâni at 06:38 AM.

Quote Originally Posted by Florio View Post
    Acum ies pe apă, voi avea timp de povești la iarnă.
    Doar că în cazul meu, de 3 ani n-am mai povestit nimic, fiindcă și iarna ies pe apă. Și cred că asta e calea cea bună
    In mod cert actiunea primeaza fiindca “Navigare necesse est, vivere non necesse est”, dar nu e de colea sa si povestesti... Pe langa faptul ca faci o bucurie unor prieteni, ai actiunea la sertar, gata pentru a fi intrebuintata in oricare alte circumstante. In cazul meu, efortul dramuit de a povesti pe forum a facut posibila publicarea celor cateva carti pentru care altfel e foarte probabil ca nu as fi gasit timp.
    Life in colour!

Quote Originally Posted by CrocodiluDiluDilu View Post
    In mod cert actiunea primeaza fiindca “Navigare necesse est, vivere non necesse est”, dar nu e de colea sa si povestesti... Pe langa faptul ca faci o bucurie unor prieteni, ai actiunea la sertar, gata pentru a fi intrebuintata in oricare alte circumstante. In cazul meu, efortul dramuit de a povesti pe forum a facut posibila publicarea celor cateva carti pentru care altfel e foarte probabil ca nu as fi gasit timp.
    Faine cărți, dealtfel!
    Dar riscăm să devenim desueți Acum deschide un vlog și intri tropăind, în actualitate

6.  

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Alte topicuri asemănătoare

1. Operatiunea Meridianele Tacerii
    de Admin în topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 238
    Ultimul post: 18 Jun 2017, 12:00 PM

Tags for this Thread

Bookmarks