Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 51 to 52 of 52

Topic: Constructie canoe strip White Guide

Junior Member
    Locația
    Timisoara
    Posturi
    25

Nu sunt fibre ridicate, ce se vede e dupa straturile de umplere, firele alea albe sunt sub rasina.
    Unde am facut poza asta is doua straturi de fibra, dar sunt zone si cu un strat tot asa.
    Am dat primul strat de rasina (ala in care am umezit panza), iar dupa cateva ore au aparut zone mai uscate. Am crezut ca se vor umple cu al doilea strat, dar nu s-au umplut complet.
    Au ramas portiuni de fir uscate sub stratul de umplere, asa cum se vede in poza.
    Nu imi dau seama cat aer ar putea fi acolo... Care sunt riscurile? Sa crape rasina?
    Oricum, deocamdata o sa o las asa si merg mai departe, nu am timp sa o refac acum si nici curent electric la garaj pentru slefuitor
    Daca o sa vad ca sunt probleme gasesc un atelier mai bun si o refac la anul.

Junior Member
    Locația
    Timisoara
    Posturi
    25

A fost in vacanta o perioada, dupa care m-am apucat din nou de lucru.
    Am scos-o de pe forme si am raschetat interiorul cu o scula improvizata dintr-o lama de rindea pentru profil concav careia i-am pus o coada.
    A fost foarte utila, am scos usor urmele de adeziv si am si netezit pe unde era nevoie.

Am incercat sa chituiesc etravele cu un amestec de rasina, faina de lemn si aschii de la frezat, dar pe langa ca intra o gramada de rasina nici nu se aseaza prea bine.
    Ma gandesc sa fac mai degraba un amestec cu faina de lemn si calti taiati marunt pt chituirea finala, ca sa fie mai fin si sa nu pun atata rasina.

Cateva poze:

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Alte topicuri asemănătoare

1. Constructie strip plank - Pantera
    de danielsg74 īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 15 Nov 2016, 06:19 PM
  2. constructie canoe
    de romel īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 61
    Ultimul post: 22 Oct 2016, 11:08 AM
  3. Cumpar canoe strip
    de SERGHEI44 īn topicul Caiac, canoe, gonflabile, rafting, alte barci de agrement
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 7 Mar 2016, 08:41 PM
  4. lamele strip pentru o canoe
    de romel īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 34
    Ultimul post: 24 May 2014, 11:22 PM

Tags for this Thread

Bookmarks