Pret corect velier 22

Salut. Am constatat ca anul asta am dat la apa o singura data velierul meu de 22 de picioare din Mangalia si ma bate gandul sa il vand. Care vi se pare pretul corect pentru el? Interiorul e refacut, fibra vopsita, lemnaria reconditionata, instalatia electrica refacuta, tras prize de 12v si adaptoare USB, lumina cu led, la exterior are vopseaua cu care l-am cumparat, nu e in stare perfecta dar nici nu e jale greementul e ok, are un genovez mare si o randa un pic mai mica decat ar trebui dar in stare buna, rollfock, derivor rabatabil, neinmatriculabila (sub 7m), baterie cu gel, ar mai trebui facute mici reparatii de genul lemnul de sub eche care ar trebui tras in fibra sau mesterit un gratar, montat senzorul de viteza vantului, wattmetrul(nou) si voltmetrul. Motor Honda BF4.5 in 4 timpi cu circuit de incarcare in stare foarte buna.
De asemenea are un peridoc inmatriculat de Mac Gregor, MMA 2000 kg.
Un prieten a vandut anul trecut un twin keeler de 21 de picioare cu 3000 euro (proaspat vopsit, motorul identic cu al meu dar mai carpacit, lasat de la 3500). Credeti ca 3000 euro e ok? De asemenea, la peridoc ma gandesc la 1200 euro. Multumesc pentru orice parere.
 

Back
Sus