Vand velier Sylvant DC20

Velierul a fost conceput pentru regate si a fost barca one design in Elvetia in anii 80. E usoara si manevrabila. Avand sub 7m nu necesita inmatriculare si nu se platesc taxe. Urcatul si datul la apa sunt foarte simple datorita derivorului rabatabil. Avand pescaj mic (38 cm) poate fi folosita si in delta sau pe ape mici. Interiorul e refacut, fibra vopsita, lemnaria reconditionata, instalatia electrica refacuta, tras prize de 12v si adaptoare USB, lumina cu led, la exterior are vopseaua cu care l-am cumparat, nu e in stare perfecta dar nici nu e jale, greementul e ok, are un genovez mare si o randa un pic mai mica decat ar trebui dar in stare buna, rollfock , baterie cu gel, ar mai trebui facute mici reparatii de genul lemnul de sub eche care ar trebui tras in fibra sau mesterit un gratar, montat senzorul de viteza vantului, wattmetrul (nou) si voltmetrul. Motor Honda BF4.5 in 4 timpi cu circuit de incarcare in stare foarte buna, Husa de iarna in stare foarte buna. Dimensiuni 6.7m x 2.25 m
Pretul e 2900 euro. Se poate vinde impreuna cu un peridoc inmatriculat de Mac Gregor, MMA 2000 kg, o singura axa, pret 1200 euro
 

Atașamente

  • raftrui.jpg
    raftrui.jpg
    18.4 KB · Vizualizări: 107
  • cockpit.jpg
    cockpit.jpg
    55.7 KB · Vizualizări: 100
  • careu.jpg
    careu.jpg
    39.7 KB · Vizualizări: 101
  • cabina prova.jpg
    cabina prova.jpg
    23.9 KB · Vizualizări: 94
  • bucatarie.jpg
    bucatarie.jpg
    42.6 KB · Vizualizări: 97
  • IMG_5527.jpg
    IMG_5527.jpg
    61.7 KB · Vizualizări: 92
  • IMG_5019.jpg
    IMG_5019.jpg
    58.7 KB · Vizualizări: 118
Salut Calin,
Am citit anuntul tau, dar am probleme in a vizualiza pozele, mai ai cumva pozele postate si pe alte siteuri ? Sau poti trimite cateva poze la adresa " panitanicolae@yahoo.com " ? Sincer, sunt foarte intersat de anuntul tau si as fi interesat de barca cu tot cu peridoc, dar sincer depaseste bugetul meu momentan, acesta este pretul final? Sincer, desi sunt din Constanta sunt complet la inceput in ale barcilor de agreement, m'ar interesa pentru mine si familie la plimbari pe lacul suitghiol, Marea Neagra costier si plimbari prin Delta, crezi ca este ok pentru ceea ce imi trebuie mie?
Mersi frumos,
O zi buna
 
Mersi frumos de promptitudine, ceva recomandari ai avea pentru mine? (Poate cunosti pe cineva cu ceva asemanator spre vanzare)
O zi placuta
 

Back
Sus