oglinda motor. vreau sa o inalt ci 10 cm

salutari... vreau sa mi inalt oglinda de la barca cu 7-10cm[ cam atat am nevoie dupa o masuratoare aproximativa] am avut mot. evinrude 20 cai cizma 53 nu mai stiu exact si mi am luat altul mai mare 30cai cizma mai lunga . cand am cumparat barca de noua constructorul mi a taiat prea mult din oglinda si am fost nevoit sa o inalt pt mot. evinrude 20 cai cu aproximativ 5-6 cm mi am facut modificarea singur , adica am inaltat o eu ...a fost perfect 5 sezoane cu motorul respectiv. 0glinda barcii are grosimea de 6cm . pt. a o inalta am procedat in felul urmator: m am folosit de un dulap de fag din care am taiat la dimensiunile necesare o bucata de 60cm lungime si latimea de 6cm inaltime 6cm un patrat . am dat 3 gauri de 8 in oglinda si in bucata de fag,am dat cu raspelul pe ambele fete care urmau sa fie lipite am fixat bucata de fag cu "montaj kit" pt. lemn din comert dupa care am folosit 3 suruburi de 10 cu filet pt lemn .si le am strans f.bine. am dat in prealabil cu ulei de in din greu dupa 2 saptamani cu vopsea groasa. a iesit bine. PROBLEMA ce sa fac acum? motorul asta are 110kg nu mai are menghina,trebuie prins in suruburi[placa metal... ],am facut deja o inaltare de 5-6cm mai trebuie sa o inalt cu 8-10cm [alte gauri....]daca nu tine ? ceva idei am da nu stiu ce sa zic?? am nevoie de niste sfaturi de la cineva mai priceput. multumesc celor care si aduc aportul...
 

Back
Sus