Achizitie Black Sea Fishing 510

Buna ziua, doresc sa achizitionez o ambarcatiune Black Sea Fishingt 510 , am pret, am date tehnice, am toate datele pentru a putea lansa comanda, darrr, daca sunteti posesori de o ambarcatiune Black Sea poate imi impartasiti si mie parerile voastre. Gurile rele (sau nu...) spun ca fiind dublu fund umplut cu spuma, daca apare o fisura risca sa intre apa si sa se imbibibe spuma cu apa si de aici aparand diverse probleme....
Ma mai intereseaza si comportamentul cu un motor de 30hp
Multumesc anticipat.
 
Am exact barca despre care vorbești....si cu 30CP
Sunt extrem de mulțumit de ea cu toate că dacă ar fi să aleg iar azi as lua aceasi barca dar cu 40CP(prieteni multi si cu greutate)
Dar am înțeles că de anul trecut au schimbat matrița la Black Sea
Nu are spuma între corpuri
 
Poate cea mai lunga puțin...510 sau ceva similar dar fără supărare :sunt puțin mai bine finisate(cel puțin fata de gf fosta matrița)dar am prieteni care le desfac in doua in fiecare an sa mai puna fibra pe ici pe colo si sa scoată apa dintre corpuri
Si.....sunt mai scumpe
 
Am exact barca despre care vorbești....si cu 30CP
Sunt extrem de mulțumit de ea cu toate că dacă ar fi să aleg iar azi as lua aceasi barca dar cu 40CP(prieteni multi si cu greutate)
Dar am înțeles că de anul trecut au schimbat matrița la Black Sea
Nu are spuma între corpuri
Da asa este, intre timp am luat legatura cu cei de la pronautica si intradevar nu mai pun spuma intre corpuri, sunt pe cale sa le trimit avansul.... Asa este un 40 hp este mult mai buna, dar cu cat cresti puterea motorului cresti si distanta parcursa cu o greutate mai mare, dar scazi sansele sa intri in toate cotloanele deltei, eu sunt fan asemenea aventuri si consider ca si cu 30 hp este mult, dar am gasit echilibrul intre a pacurge si distante si a si intra prin toate cotloanele deltei. eu am motorul de 30 hp de anul trecut montat pe un lotus major modificat pentru comanda si nu am reusit sa gasesc echibrul intre putere si stabilitatea barci, de aceea am luat hotararea sa o schimb.
Multumesc pentru interventie.
 
Cu drag.
Cu 30CP si doua trei persoane cu bagaje e poezie
Succes si astept poze
Poate afli de la producător și diferențele între vechea matrița si cea noua
 
Eu as face o comparatie si cu Romcraft 480!
Buna Stefan, sincer am facut si am luat in calcul toate variantele din piata, cu romcraft 480 am mers si acum 3 spt. nu este o barca pentru un motor de 30 hp, dar trecand peste asta daca doresc sa o fac cu comanda la volan ajunge la 3000 si ceva de euro iar din padv nu se merita diferenta de bani chiar daca iti permiti. totusi sa nu uitam ca este o barca de pescuit pe care o tavalesti prin toate cotloanele si baltile. Multumesc oricum de sfat.
 
Salut,
eu am avut un Black Sea Fishing si am fost foarte multumit. Mergeam cu 15 Cp destul de bine. Eu nu ma grabesc in plimbarile mele prin Delta. Atata ca nu prea mergea bine la vasle si mie imi place actiunea asta cu vaslitul. Bafta la achizitie si un Paste Fericit.
 

Back
Sus