Caiac gonflabil Sevylor Minnesota

Bine v-am gasit,

Azi am dat comanda pentru un caiac gonflabil 2+1 locuri.
Voi reveni peste 2 saptamani cu info suplimentare.
 
Azi l-am luat de la Decathlon. I-am facut o proba de umflare, pare a fi in regula.

E o barcă bună pentru plimbări ușoare. Ar trebui să fie din gama ieftină, dar la 2555 lei nu s-ar spune asta.
Un gonflabil are unicul avantaj, portabilitatea. E ușor, e mic, e portabil (fără a necesita suporturi speciale pe mașină).
În rest nu l-aș putea numi chiar ”caiac”, din cauza fundului care arată ca la o barcă gonflabilă și care ”trage apa” după el, încetinind mișcarea.
Există compromisuri de caiace gonflabile, care se comportă aproape ca un caiac rigid, însă mai înseamnă 1000 de lei în plus, ca preț.
Aici ar fi cu referințe internaționale foarte bune, caiacul Advanced Frame convertible.
Am folosit așa ceva și într-adevăr, diferența de preț vine cu o rezistență aparte, rigiditate a bărcii, spațiu, viteză de deplasare, confort. Dar încă o dată, e altă gamă de preț.

Despre Sevylor, urez să-ți plutească și să te bucure, până te plictisești de el! :D
 
Multumesc pentru precizari si urari. Voi reveni cu detalii despre viitoarele experiente plutitoare.
 
Felicitari. Sa te plimbe im zone frumoase. Asteptam poze cu voi ;)

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
 
Va rog sa ma scuzati, sunt incepator si caut o barca gonflabila, SEVYLOR este deci o marca de incredere? Initial m-am uitat la o Riviera dar ulterior am zarit un Wabas, mi s-a parut ca este un material mai bun.
 

Back
Sus