Results 1 to 3 of 3

Topic: confectionare chila la o barca pneumatica fara

Default confectionare chila la o barca pneumatica fara

va salut prieteni

a incercat cineva sa confectioneze chila la o barca pneumatica??????????

2.  

Eu am o pneumatica la care chila gonflabila are o multime de pori si nu tine aerul. nu mai poate fi vulcanizata. Pt ca pretul unei nou confectionata, special pt aceasta barca, mi s-a parut nemeritat, am cumparat doua tuburi gonflabile dintr-un supermarket (apox. 1,5 m lungime, 15-20 cm diametru) si le-am pus pe axa longitudinala sub podina rigida. Barca umflata are forma in V a unei barci cu chila gonflabila originala. Cred ca lucru asta merge numai la o barca cu podina rigida. Desi materialul din care sunt confectionate aceste tuburi este mult mai subtire, pana acum nu sa-u spart si nici nu pierd aer.

4.  

buna
    eu am un storm stm 300 fara chila si i-am facut din camera de bicicleta(am gasit pe youtube ,un rus )bagata intr-un furtun ca cel de pompieri da un pic mai mic.
    -barca mea nu are chila deloc si nici podina ,am facut podina si camera am innodat0 la capete,am bagat-o in furtun si apoi am sigilat-o cu solutie antipana ,,slime,, parca,si acum urmeaza sa o lipesc de barca

treaba merge si la tine daca se sparg ,daca mai gasesc videoclipul il postez

Alte topicuri asemănătoare

1. Construire punte( podea) barca pneumatica cu chila gonflabila
    de Bazdoi īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 17 Jul 2017, 09:36 PM
  2. Confectionare podea barca pneumatica
    de piesenoi111 īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 45
    Ultimul post: 14 May 2014, 07:38 PM
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 9 Feb 2014, 12:48 PM
  4. Vand barca pneumatica 3,2m cu chila gonflabila in V podea de aluminiu si suport motor
    de Kistler īn topicul Caiac, canoe, gonflabile, rafting, alte barci de agrement
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 20 Sep 2012, 10:50 PM
  5. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 20 Sep 2012, 10:45 PM

Tags for this Thread

Bookmarks