Iesiri Sailing sau Charter Marea Neagra sau Mediterana

Buna ziua,

Sunt skipper (RYA) de cativa ani si ma intereseaza orice iesire pe mare cu veliere mari sau mici. De asemenea ma pot deplasa in Mediterana pentru Charter de Velier sau Catamaran, stiu sa gatesc si ma descurc si cu alte sarcini pe barca (menaj, reparatii etc). Anul trecut am inchiriat un Catamaran Lagoon 400 in Grecia si am fost capitan, pe barca erau 10 persoane, bineinteles nu e singura experienta. Doresc acumulare de experienta (miles) si in nici un caz castigul de bani sau alte favoruri, pot participa la cheltuielile iesirilor.

Rog admin sa ma mute pe alt forum daca nu am postat bine.
 
Te bagi in ceva ture in Grecia? Posibil să fie loc începând din august, undeva prin Sporade, Volos, Skopelos.


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Eu am luat abia anul trecut certificarea RYA (Day Skipper) si nu am experienta.
Ma gandeam sa particip la o flotilla in Septembrie cu cei de la Sailing Holidays. Au 2 optiuni de share-a-yacht pentru septembrie: https://www.sailingholidays.com/flotillas/yachts/share-a-yacht

1. 7th September - One Week Kefalonia Flotilla (£925 per person)
2. 22nd September - One Week Lefkas Flotilla - (£615 per person)

Preturile de pe site includ si biletul de avion to/from UK. I-am intrebat si daca te ocupi de transport se scad 100 de lire din pret. (in preturile de mai sus, am aplicat deja reducerea asta).
Eu ma gandeam sa particip la cea din 22 septembrie, desi am mai fost de 2 ori in Lefkada - iar in una din ele pt sailing. Dar e diferenta cam mare de pret ;)

Deocamdata au 2 persoane inscrise pt 22 septembrie - una cu ceva sailing experience de crew, iar cealalta no experience.
Mi-ar placea sa mai fie un Day Skipper cu mine pe barca sincer. Ca ar fi prima iesire solo si am ceva emotii :cool:

Sau daca aveti alte variante pentru a capata ceva experienta - v-as fi recunoscator!
As vrea sa fac 1-2 saptamani de skippering anul asta pentru a putea la anul sa-mi scot prietenii & familia pe mare in Grecia :banana:
 
Ultima editare:

Back
Sus