Caiacuri gonflabile -detinatori, pareri

Salut Dan. Eu am un amarat de itiwit 2 de anul trecut insa sunt foarte multumit de el pentru primil meu caiac. Asa sunt eu, imi cumpar ceva mai ieftin sa vad daca imi place, daca il folosesc... si daca ajunge un hobby serios pot apoi sa ivestesc in ceva mai calitativ. Testul l-am facut pe lacul Satic si asa am descoperit ca nu ma multumeste deloc sa ma plimb pe un lac. Apoi am fost pe raul Negru vreo 9 km din care vreo 6 pe ploaie insa a fost mult mai fun decat pe lac. Apoi am fugit cu el in Sulina unde am facut vreo 5-6 iesiri, trecand Dunarea si mergand pe canale mai putin circulate. Am da gand sa ies si in mare pana la o epava insa trebuie sa gasesc ziua perfecta fara vant deoarece sunt constient ca pot ajunge in larg fara voia mea. Tot in Sulina am incercat si caiace solide, bineinteles ca nu exista termen de comparatie. Eu unul am trecut de la Tico la Ferrari (nu stiu modelul insa parea din lemn si avea carma si era lat cat fundul meu - greut de tinut echilibrul insa are o viteza...). Ah, si toamna am mers pe Somesul Mare intre Sangeorz-Bai si Ilva-Mica insa am prins debit cam mic si mai mult m-am chinuit cu pietrele. Daca vrei partener prin zona Brasov-Covasna sunt incantat sa iesim ca baietii sau cu cei mici dupa noi. :) Salutari.
 

Back
Sus