Cumpar barca Open cu timona centrala

Cumpar barca open cu timona centrala, bordaj inalt, de mare si minim 6 m lungime. Nu sunt interesat de motorizare.
Trebuie sa aibe toate actele in ordine pentru inmatriculare.
 
Fac scufundari la epavele din Marea Neagra si de aceea am nevoie de una cu mult spatiu liber. Pana acum am folosit un rib de 5.8 , dar la rib mult spatiu este ocupat de baloane si de aceea caut fibra.
Multumesc pentru oferta!
 
Delphin 5.5
E enooooorma
Poza nu face dreptate dar crede-mă că am văzut live
Pui un Logan in ea fără griji....aproape agabaritica
 
De obicei suntem 3-6 scafandri la o tura. Am folosit un rib de 6.5 m si unul de 5.8
Am sa ma uit si la 5.5 si o sa vad cum se potriveste. Motorul nu ma intereseaza pentru ca am 100 Cp luat anul trecut de nou si nu ma gandesc sa-l schimb.
Pentru ca fac scufundari mai sofisticate este si foarte mult echipament.
La semnalizare folosim doar steagul pentru ca facem doar scufundari de zi. Seara numai ce este mai apropae de mal. Oricum majoritatea epavelor sunt destul de aproape de mal.
 
Cred ca o sa iau drumul Italiei ca pe aici am gasit doar fara serii, nema CE, iar fiscal nu se poate ca are amenzi. Maine dau o tura sa vad Delphin 5.5
Acum am aflat si eu ca “in Italia asa sunt barcile... nici una nu are serie”. Si eu ca prostul cumparam pana si bicicleta cu serie.
 

Back
Sus