Results 1 to 6 of 6

Topic: veliere mici cu cockpit central

Default veliere mici cu cockpit central

stie cineva modele de veliere mici (pana in 23 picioare, hai 26) cu cockpit central ? cred ca ar fi interesante. multumiri anticipate

Dehler Delanta, mai are o "cabina" in pupa.

Multumesc. Intre timp m-am mai documentat si eu. am fost nevoit sa maresc plaja de optiuni. Am gasit ceva interesant: modelul Marieholm 281. ce spuneti de barca asta ?

Care este motivul pentru care preferi velier cu cockpit central?

dpdv social. vom merge pe apa 2 cupluri, iar celalalt cuplu mi-a spus ca vrea un grad mai mare de intimitate. deci ar fi ca un ,,apartament,, decomandat. intre timp, realist vorbind, dimensiunea barcii vizate a inceput sa creasca

6.  

Quote Originally Posted by Don Basilio View Post
    dpdv social. vom merge pe apa 2 cupluri, iar celalalt cuplu mi-a spus ca vrea un grad mai mare de intimitate. deci ar fi ca un ,,apartament,, decomandat. intre timp, realist vorbind, dimensiunea barcii vizate a inceput sa creasca
    Cele două cabine la velierul mic, nu asigură deloc o intimitate (se aude tot ). De văzut nu se pune problema nici la unul cu un singur spațiu interior, fiindcă există varianta draperiei.
    Partea mai proastă la cele două cabine delimitate de cockpit-ul central, este că, tocmai din cauza acestei delimitări, ambele devin mici sub limita de confort.
    Dar dacă ați īnceput să vizați dimensiuni mai mari, deja lucrurile se īndreaptă spre fezabil

Alte topicuri asemănătoare

1. scule pneumatice Central Pneumatic USA
    de mariusf īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 3 Sep 2014, 12:08 PM
  2. Caiac sit-in cu cockpit larg
    de fgrajdan īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 20 Nov 2013, 06:35 PM
  3. dozare rasina epoxy in cantitati mici.
    de costas īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 10 Jun 2011, 10:42 PM
  4. pt barcaholicii ai mai mici:)
    de DanutzaZpr īn topicul Discuţii pe uscat
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 31 May 2010, 03:05 PM
  5. barci mici dar frumoase
    de Mihai īn topicul Poze
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 23 Dec 2009, 07:00 PM

Bookmarks