veliere mici cu cockpit central

stie cineva modele de veliere mici (pana in 23 picioare, hai 26) cu cockpit central ? cred ca ar fi interesante. multumiri anticipate
 
Multumesc. Intre timp m-am mai documentat si eu. am fost nevoit sa maresc plaja de optiuni. Am gasit ceva interesant: modelul Marieholm 281. ce spuneti de barca asta ?
 
dpdv social. vom merge pe apa 2 cupluri, iar celalalt cuplu mi-a spus ca vrea un grad mai mare de intimitate. deci ar fi ca un ,,apartament,, decomandat. intre timp, realist vorbind, dimensiunea barcii vizate a inceput sa creasca
 
dpdv social. vom merge pe apa 2 cupluri, iar celalalt cuplu mi-a spus ca vrea un grad mai mare de intimitate. deci ar fi ca un ,,apartament,, decomandat. intre timp, realist vorbind, dimensiunea barcii vizate a inceput sa creasca

Cele două cabine la velierul mic, nu asigură deloc o intimitate (se aude tot :) ). De văzut nu se pune problema nici la unul cu un singur spațiu interior, fiindcă există varianta draperiei.
Partea mai proastă la cele două cabine delimitate de cockpit-ul central, este că, tocmai din cauza acestei delimitări, ambele devin mici sub limita de confort.
Dar dacă ați început să vizați dimensiuni mai mari, deja lucrurile se îndreaptă spre fezabil :)
 

Back
Sus