Motoare China

Parsun este copie Yamaha. Materialele din care este facut sunt deficitare. Am coleg care la 30 de ore l-a segmentat si l-a vandut. Alt coleg a avut o mizerie chinezeasca de 4 CP racit cu aer. De nou, dupa ce se incalzea se bloca si mai putea sa-l invarta dupa ce se recea. L-au rezolvat cei de la NM Marine (nu stiu ce saiba de reglaj axial al vilbroquenului se dilata si bloca motorul). Dupa, l-a vandut! Avea mai putin de 1/2 ora de functionare. Chiar daca sunt furate ca conceptie dupa producatori Japan, calitatea materialelor si jocurile de functionare sunt KO. Nu la fel sta situatia cu brandurile consacrate care-si fac motoarele in China, cum sunt Honda, Tohatsu si mai stiu eu care.
 
Discutam cu o tipa de la Zhejiang Canglong Power Machinery Co., Ltd., spunea ca sunt de calitate oferind garantie pana la 3 ani (non industrial use)....stiu ca in functie de pret fac si ei pe clase de calitati.
 
Salut,
Daca ofera garantie si n-au service prin Romania nu faci nimic, chiar daca transportul la/de la atelier este la ei.
Deci... nu!
 

Back
Sus