Intalnire - Lacul Cincis

Ce spuneti de o intalnire la Lacul Cincis (Hunedoara), weekendul 4,5,6 Septembrie? N-am mai fost pe acolo de 10 ani, nu stiu ce posibilitati de cazare sunt, lacul s-ar putea sa fie un pic secat ... dar de ce nu.

Pe mine ma tenteaza ..., noi vom fi 4 : eu, secundul si musii...:)
 
As fi vrut tare mult sa vin si eu dar din pacate am programul foarte aglomerat in acea perioada.
Aici sunt pozele gasite de Google: http://images.google.ro/images?hl=r...&btnG=Căutare+Imagini&gbv=2&aq=0&oq=lacul+cin
Iar in acest articol (http://images.google.ro/imgres?imgu...&prev=/images?q=lacul+cincis&gbv=2&hl=ro&sa=G) se vorbeste despre interdictia barcilor cu motor si despre faptul ca sunt permise doar barcile cu vasle.
Referitor la barcile cu panze nu cred ca se aplica principiul stalinist de unde vorbea undeva Skiper: "Ce nu este precizat este interzis" sau ceva de genul asta.
 
Lacul nu este secat, posibilitati de cazare sunt la Motel, Hotel, Champing casute sau cort...
Daca vreti, pot sa ma interesez.
Atentie, accesul ambarcatiunilor cu motor este interzis!
 
Ok, maine dau o fuga pana acolo sa strang info.
Daca optati pt champing, lacul este la usa cortului...nu exista tocmai un debarcader adevarat, insa este un loc unde se poate baga la apa un peridoc.
In principiu, eu ma mai dau si cu motor, insa am un motor mic,
de "6 cai frumosi" , fooarte silentios, si ma dau discret,doar in cursu saptamanii in asa fel incat sa nu deranjez boierii de la vilele de pe malu lacului. Insa daca s-ar strange vreo 10 barci, nu cred ca am scapa.
Daca e vorba de barci fara motor, Doamne-ajuta, po sa vina si 100.:sail:
 
Baieti, tare mi-ar fi placut sa ajung si eu, sa cunosc marinarii adevarati din Ardeal :). Acum 2 zile ma intorceam cu fetele cu vaporu' de la Sf. Gheorghe, si de la un picnic cu bors pescaresc in zona gurii Dranov ne-a strigat un nene simpatic tare "HAI LA SLANA BAAAAAA! ARDEALUUUU' !" , asa ca as vrea sa unosc si eu marinarii ardeleni si slana lor :), dar din pacate intalnirea e prea aproape in timp si prea departe in spatiu :eek:.
 
Baieti, tare mi-ar fi placut sa ajung si eu, sa cunosc marinarii adevarati din Ardeal :). Acum 2 zile ma intorceam cu fetele cu vaporu' de la Sf. Gheorghe, si de la un picnic cu bors pescaresc in zona gurii Dranov ne-a strigat un nene simpatic tare "HAI LA SLANA BAAAAAA! ARDEALUUUU' !" , asa ca as vrea sa unosc si eu marinarii ardeleni si slana lor :), dar din pacate intalnirea e prea aproape in timp si prea departe in spatiu :eek:.

E destul de aproape de mine, însă din păcate am altceva programat pentru sâmbătă, şi asta de ceva timp.
 
Salutari, am fost in dupamiaza asta pana la lac, treaba sta cam asa:
Champingul Ledo: casuta de lemn, baie la comun 50 ron
loc de cort 5 ron
Casa Alba camera(nu stiu daca-i cu baie proprie) 80 ron
Pensiunile apropiate, functie de pretentii de la 100 si ceva de ron la 200 si ceva de ron dar in conditii ff bune.
Am discutat cu nenea de la champingu Ledo, spunea ca se pot pune barci pe apa dar nu cu peridoc, insa este in apropiere loc de bagat la apa peridoc(10-15ron:mad:) Champingul asta este la 200m in amonte de platoul din fata Casei albe si are un soi de debarcader.
Daca aveti ceva barci mai mari, pun la dispozitie masina capabila sa bage si sa scoata din apa un peridoc cu barca oricat de grea....

....scuze pt intarzaiere.....
 

Back
Sus