Results 1 to 4 of 4

Topic: Solicitare sprijin un nou muzeu aviatic in Romania !

Default Solicitare sprijin un nou muzeu aviatic in Romania !

Am si eu o intrebare. Doresc sa deschid un mic muzeu aviatic langa Bucuresti, in aceasta vara. Am primit mai multe aparate de zbor pentru a le expune, din SUA, Canada si Germania, dar nu am resurse financiare pentru logistica. Am creat si o strangere de fonduri in acest scop. O puteti accesa mai jos. M-ati putea sustine cu donatii pe pagina proiectului? Nu mai am alte variante, nu ma finanteaza nimeni, nici cu fonduri europene/rambursabile, nerambursabile sau alte surse.Ma puteti vizita la aerodromul Clinceni. Multumesc. Intrare libera pentru oricine.

www.aerospot.eu/doneaza

https://www.indiegogo.com/projects/a...eum/x/16487326
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate unnamed (1).jpg‎   watermark.jpg‎  

Quote Originally Posted by marianmadalin32 View Post
    Am si eu o intrebare. Doresc sa deschid un mic muzeu aviatic langa Bucuresti, in aceasta vara. Am primit mai multe aparate de zbor pentru a le expune, din SUA, Canada si Germania, dar nu am resurse financiare pentru logistica. Am creat si o strangere de fonduri in acest scop. O puteti accesa mai jos. M-ati putea sustine cu donatii pe pagina proiectului? Nu mai am alte variante, nu ma finanteaza nimeni, nici cu fonduri europene/rambursabile, nerambursabile sau alte surse.Ma puteti vizita la aerodromul Clinceni. Multumesc. Intrare libera pentru oricine.

www.aerospot.eu/doneaza

https://www.indiegogo.com/projects/a...eum/x/16487326
    Toată simpatia pentru pasiunea dumneavoastră și avioanele menționate.
    Plutesc?

P.S.
    Īnțelegeți care este mecanismul forumurilor dedicate unor subiecte...
    Aici e despre ambarcațiuni. Strāngerea de fonduri pentru subiectul aparatelor de zbor, ar putea să fie un topic pentru cele peste 20 de forumuri dedicate, cum ar fi https://forum.fly-ra.com/ sau http://www.olympus-romania.ro/forum/
    Last edited by Florio; 17 Jun 2019 at 08:27 AM.

3.  

Am verificat cele doua saituri.
    Primul este total ne-convingator.
    Al doilea m-a trimis aiurea unde nu am gasit nimic.

Lasand la o parte locul de adresare, eu am dubii privind asa zisul proiect.

Senior Member lipan's Avatar
    Locația
    Bucuresti,
    Posturi
    1.075

Un muzeu aeronautic este complicat, īţi trebuie resurse, nu glumă. Din cāte ştiu există unul prin Băneasa. Eu nu īnţeleg de ce nu donează aparatele pe care zice că le are muzeului deja existent şi nu cred că muzeul īl va refuza, inclusiv să pună o plăcuţă lāngă fiecare aparat īn care să precizeze cine a făcut donaţia. Eu, spre exemplu, cānd avea fi-miu vreo 6 ani, m-am dus cu el şi am donat Muzeului tehnic Dimitrie Leonida o imprimantă HP care, deşi era funcţională, nu mai putea fi folosită datorită vechimii morale. Şi cei de la muzeu m-au primit cu braţele deschise. Nu am mai fost la muzeu să văd dacă au expus-o.
    Īn plus nu ştiu cine ar fi curios să vadă aparate de zbor de generaţie recentă, īn condiţiile īn care poţi să le vezi pe internet.
    Să vă ţină Dumnezeu obiceiul!

Alte topicuri asemănătoare

1. porturi in romania
    de mitrer īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 21 Jan 2017, 08:51 PM
  2. Regata in Romania
    de CrocodiluDiluDilu īn topicul Regate la Marea Neagră şi Mediterana
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 27 May 2014, 08:33 PM
  3. Un loc din Romania
    de ovidiu66 īn topicul Lacuri şi rāuri din Romānia