barca cu motor electric 220v

hy

scuze ,nu am mai intrat pt ca am avut niste musafiri 3 zile.barca o voi folosi pt plimbare si mici excursii.sfatuitima din ce tip de placaj ordinar pot sa o fac ,o denumire ceva,dar sa am si siguranta in ia:)rock:si sarac si cu pretentii:rock:).multumesc
 
scuze ,nu am mai intrat pt ca am avut niste musafiri 3 zile.barca o voi folosi pt plimbare si mici excursii.sfatuitima din ce tip de placaj ordinar pot sa o fac ,o denumire ceva,dar sa am si siguranta in ia:)rock:si sarac si cu pretentii:rock:).multumesc

Hai ca e bine ;credeam ca ai dat la sturion...cu380. Deci lasa chestiile periculoase ,experimentele {Philadelphia}si citeste ceea ce au postat baetii in ultimele zile ..sfatuitima...No macar m-ul ala a-r trebui altfel.:noroc:
 
help mee

am incercat sa indoi osb de 6, nici o sansa,ce este de facut?ce placaj sa folosesc?cat mar costa fibra si gelcoatul si de unde as putea sa le cumpar? cate straturi de fibra trebuiesc aplicate? astept raspunsuri
 
pt Svejk

Produsele OSB (Oriental Strand Board) sunt placi rigide stratificate presate , alcatuite din aschi de lemn orientate. Se utilizeaza in principal ca astereala, pardoseli, tavane, avand si multe alte intrebuintari in constructii.

Placa OSB este alcatuita in proportie de 90% din aschi de lemn , orientarea aschilor confera placii o mai mare rezistenta, rigiditate si stabilitate.

Placile OSB 3 pot fi utilizate atat la interior cat si la exterior in medii de umiditate. Calitatea placii este data de utilizarea indeosebi a lemnului de pin fibros de orientarea aschiilor si de alcatuirea aschiilor in trei straturi.

Tratamentul special de suprafata cu rasina confera impermeabilitatea produsului.
 
am incercat sa indoi osb de 6, nici o sansa,ce este de facut?ce placaj sa folosesc?cat mar costa fibra si gelcoatul si de unde as putea sa le cumpar? cate straturi de fibra trebuiesc aplicate? astept raspunsuri

Moaie-l in apa si tre' sa-si dea drumu'. Il curbezi dupa nevoie, bineinteles fara a exagera, si daca ai curbura prea stransa mai bine folosesti placaj, e mai flexibil. Fibra si rasina iei de la Polydis, daca spui ca bugetu e redus, dai 2 straturi de fibra de 300g/m2 cu nestrapol, slefuiesti, chituiesti, vopsesti, si cam gata. Nu uita sa pui pe net documentatia pe care ai promis-o forumistilor ;).
 

Back
Sus