Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 21 to 30 of 72

Topic: barca cu motor electric 220v

Default hy

scuze ,nu am mai intrat pt ca am avut niste musafiri 3 zile.barca o voi folosi pt plimbare si mici excursii.sfatuitima din ce tip de placaj ordinar pot sa o fac ,o denumire ceva,dar sa am si siguranta in ia(si sarac si cu pretentii).multumesc

Senior Member
    Locația
    Romania (inca)
    Posturi
    129

Quote Originally Posted by gandacul83 View Post
    scuze ,nu am mai intrat pt ca am avut niste musafiri 3 zile.barca o voi folosi pt plimbare si mici excursii.sfatuitima din ce tip de placaj ordinar pot sa o fac ,o denumire ceva,dar sa am si siguranta in ia(si sarac si cu pretentii).multumesc
    Hai ca e bine ;credeam ca ai dat la sturion...cu380. Deci lasa chestiile periculoase ,experimentele {Philadelphia}si citeste ceea ce au postat baetii in ultimele zile ..sfatuitima...No macar m-ul ala a-r trebui altfel.

Default hy

multumesc pt corectare

Default help mee

am incercat sa indoi osb de 6, nici o sansa,ce este de facut?ce placaj sa folosesc?cat mar costa fibra si gelcoatul si de unde as putea sa le cumpar? cate straturi de fibra trebuiesc aplicate? astept raspunsuri

ce-i aia osb?
    Dream like you'll live forever, live like you'll die tomorrow, die in debt.

Gone sailing.

6.  

Default pt Svejk

Produsele OSB (Oriental Strand Board) sunt placi rigide stratificate presate , alcatuite din aschi de lemn orientate. Se utilizeaza in principal ca astereala, pardoseli, tavane, avand si multe alte intrebuintari in constructii.

Placa OSB este alcatuita in proportie de 90% din aschi de lemn , orientarea aschilor confera placii o mai mare rezistenta, rigiditate si stabilitate.

Placile OSB 3 pot fi utilizate atat la interior cat si la exterior in medii de umiditate. Calitatea placii este data de utilizarea indeosebi a lemnului de pin fibros de orientarea aschiilor si de alcatuirea aschiilor in trei straturi.

Tratamentul special de suprafata cu rasina confera impermeabilitatea produsului.

Gone sailing.

never mind, am gasit

http://en.wikipedia.org/wiki/Oriented_strand_board

Nu e bun. Foloseste ce am postat prima data.

Gone sailing.

Mic barcaholic Smokey's Avatar
    Locația
    Timişoara
    Posturi
    2.008
    Blog Entries
    62

Da, ala e OSB: http://img.diytrade.com/cdimg/482241...4894/OSB_3.jpg

Io zic sa iei totusi placaj.
    călătorului îi stă bine cu drumul

Daca vrei sa renunti la 220v, iata ceva mai aproape de realitate