cumpar barca gonflabile HYPALON, in jur de 3m lungime

Cum spune si anuntul caut sa dau bani si nu am cui :) .
De ceva vreme caut sa cumpar o gonflabila din HYPALON si...foarte foarte saraca oferta in Romania (spre inexistenta)..Grabner iese din discutie.
Am vazut ceva modele la Honda dar nu sunt sigur ca sunt din HYPALON pt ca facand o comparatie intre 3m de la HONDA si 3.Xm de la grabner, grabnerul e mult mai usor (la 3.3m grabnerul are 28kg, pe cand honda la in jur de 3m sare lejer de 35kg).
Gasit o oferta in UK, 2.7m cu 38kg si 1099lire (de ce asa grea fata de grabner) , la care se mai pune transprt 100si un pic de lire ...iarasi ma pune pe ganduri diferenta de greutate Grabner vs Seago (HY270)...sunt totusi 10kg diferenta si grabnerul are si 50cm in plus .
Second am gasit una la un nene care nu se incadreaza in "poftele" mele (financiare si dimensiuni).

Astea fiind zise, sunt deschis la oferte .

P.S.
Cred ca sunt ceva probleme tehnice cu forumul...am mai avut un cont, uitat parola la el, am folosit optiunea de recuperare parola si inca astept mailul cu resetarea parolei...de vreo 2 luni il astept. Si cum nu venea, am fost fortat sa imi fac cont nou

P.S2
Alta bataie de cap va fi motorul, oscilez intre honda de 2."si un pic" (cel racit cu aer) si omologul lui de la suzuki si yamaha.......sau ma bate gandul la un 4cp dar deja imi pare prea greu...dar asta e alta discutie
 

Back
Sus