Results 1 to 4 of 4

Topic: Lacuri de agrement in Bucuresti pentru un caiac gonflabil?

Default Lacuri de agrement in Bucuresti pentru un caiac gonflabil?

Salut tuturor,

Sunt mandrul posesor al unui mic caiac gonflabil pe care am de gand sa il lansez la apa candva in cursul saptamanii viitoare. Cum caiacul meu nu e nici pe departe unul "profesional", eu fiind complet incepator, nu consider ca e o idee prea buna sa ma aventurez pe lacuri de mare adancime sau salbatice, asa ca mi-am propus sa ii fac botezul pe unul din lacurile de agrement din Bucuresti.
    Am citit pe forum mai multe postari despre acest subiect, dar majoritatea fiind destul de vechi, de cativa ani, am zis sa intreb din nou, in eventualitatea in care s-au mai schimbat lucruri.
    Aveti idee, pe lacuri de genul tineretului, carol, IOR sau herastrau, ar putea exista o problema legala pt o plimbare cu caiacul?
    Nu prea as vrea sa fiu nevoit sa port discutii mai mult sau mai putin prietenesti cu politistii de la locala sau paznicii parcului, va puteti imagina...

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    262

Salut,
    Acum, sa stii ca din punct de vedere adancime, tot ce depaseste inaltimea ta e adanc.
    Ca sa-ti raspund la intrebare in Herastrau am vazut frecvent lume cu caiacul. Trebuie numai sa te feresti de navele de agrement, dar nu este o problema.
    Exista si niste baze nautice pe malul cu ambasada Chinei unede ai putea sa obtii ceva suport logistic, sa-ti lasi lucruri, etc.
    Succes!

3.  

Multumesc pentru raspuns, Alex.
    Cand spui suport logistic te referi si ca se pot folosi pontoanele lor pt intrarea in apa?

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    262

Desigur, e important!

Alte topicuri asemănătoare

1. caiac gonflabil Barum
    de choppy īn topicul Caiac, canoe, gonflabile, rafting, alte barci de agrement
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 12 Aug 2018, 09:50 PM
  2. Caiac gonflabil
    de Jan Catalin īn topicul Caiac, canoe, gonflabile, rafting, alte barci de agrement
    Ultimul post: 6 Oct 2015, 02:35 PM
  3. Colac / balon nautic gonflabil de agrement - YACHT TNG
    de mhca89 īn topicul Dealeri de Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Ultimul post: 15 Jun 2015, 04:45 PM
  4. Recomandare caiac gonflabil pentru mare - super incepator
    de bughy īn topicul Caiac, canoe, canotaj
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 1 Sep 2014, 09:59 PM
  5. Barca pentru lacuri interioare si delta
    de adrian_flavius īn topicul Construcţia de bărci
    Răspunsuri: 109
    Ultimul post: 17 Apr 2012, 03:04 PM

Bookmarks