Lacuri de agrement in Bucuresti pentru un caiac gonflabil?

Salut tuturor,

Sunt mandrul posesor al unui mic caiac gonflabil pe care am de gand sa il lansez la apa candva in cursul saptamanii viitoare. Cum caiacul meu nu e nici pe departe unul "profesional", eu fiind complet incepator, nu consider ca e o idee prea buna sa ma aventurez pe lacuri de mare adancime sau salbatice, asa ca mi-am propus sa ii fac botezul pe unul din lacurile de agrement din Bucuresti.
Am citit pe forum mai multe postari despre acest subiect, dar majoritatea fiind destul de vechi, de cativa ani, am zis sa intreb din nou, in eventualitatea in care s-au mai schimbat lucruri.
Aveti idee, pe lacuri de genul tineretului, carol, IOR sau herastrau, ar putea exista o problema legala pt o plimbare cu caiacul?
Nu prea as vrea sa fiu nevoit sa port discutii mai mult sau mai putin prietenesti cu politistii de la locala sau paznicii parcului, va puteti imagina...
 
Salut,
Acum, sa stii ca din punct de vedere adancime, tot ce depaseste inaltimea ta e adanc.
Ca sa-ti raspund la intrebare in Herastrau am vazut frecvent lume cu caiacul. Trebuie numai sa te feresti de navele de agrement, dar nu este o problema.
Exista si niste baze nautice pe malul cu ambasada Chinei unede ai putea sa obtii ceva suport logistic, sa-ti lasi lucruri, etc.
Succes!
 
Multumesc pentru raspuns, Alex.
Cand spui suport logistic te referi si ca se pot folosi pontoanele lor pt intrarea in apa?
 

Back
Sus