Barca pneumatica si motor pentru Dunare

Salut...
Sunt in cautarea unei barci pneumatice si al unui motor aferent iesirilor pe Dunare in vederea pescuitului..eventual si in Delta Dunarii.
Cum nu am permis si nu am detinut niciodata o barca va rog pe voi cei cu experienta sa ma ghidati putin.
Am facut ceva cautari pe internet si cred ca s-ar potrivi o barca de 4m - 4.5m din hypalon si un motor 20cp...+ permisul aferent cat D.
 
Ai si nu ai dreptate
Cred ca barca pneumatica nu se prea potriveste în DD
Acum vine intrebarea: daca tot vrei 4- 5 m de ce nu fibră?
Intreb pt ca pneumatica la lungimea aia e un monstru greu de manevrat(umflat,dezumflat....200kg etc)
Daca nu găsești cumva cumva ceva usor eu zic sa nu mai cauti pneumatica ci o fibră
Baftă în alegere
 
Ultima editare:
Eu m-am gandit la aceasta solutie deoarece vin numai in concediu in tara,maxim 2 luni pe an.
In Braila unde locuiesc eu,chiria pt a lasa barca la ponton era undeva la 150 lei pe luna pentru o barca mica normala(asta in 2013),malul Dunarii fiind concesionat.
Eu stau la apartament...deci nu am spatiu sa las barca+peridoc...nu stiu cum altcumva sa fac in situatia mea.
Sa platesc aproape 2000 lei anual taxa asta mi se pare mult.
 
Buna ziua. Poate ai un prieten care are o proprietate pe care sa te gazduiască . Pentru a nu plati atâta. Zic și eu.
 

Back
Sus