Posesori caiac Brasov

Salut.
În cazul în care sunt posesori de caiac din Brasov, îi invit sa se prezinte, in eventualitatea in care doresc să realizăm ceva ture prin împrejurimi (Olt, Siriu, Pecineagu, Codlea.....).
Eu sunt Valentin (39 ani, căsătorit, 2 copii) si posesor de caiac gonflabil (itiwit 3) si caiac sit on top (galaxy cruz) căruia vreau sa-i montez vela si stabilizatoate pana la vara.
 
Salut Valentin,
nu sunt din Brasov, dar mi se pare interesanta ideea de a atasa o vela la un caiac sit on top.

Detin si eu un caiac Borneo si mereu m-a atras ideea de a fi propulsat de forta vantului.

Ma uitam la aceasta vela : https://hibiscussport.ro/produs/vela-pentru-caiac-bic-pro/ dar mi se pare destul de mica si iti reduce vizibilitatea
tu vrei sa iti construiesti una?

Eu sunt di Tulcea iar daca planuiesti sa faci o tura cu caiacul prin Delta Dunarii, sunt interesat.
 
Salut Valentin, sunt Calin 39 ani, casatorit, 1 baiat de 9 ani, sunt de 3 ani mutat la Brasov. Am testat caicul pe lacul Satic iar apoi m-am dat pe Raul Negru intre Tufalau si Bita unde am putut vedea vidre si ceva cuiburi de pasari. Urmeaza sa continui pe Raul Negru, de la Bita in aval pana ajung in Olt. In rest, ma mai dau prin delta in perioada verii.
 

Back
Sus