Results 1 to 2 of 2

Topic: Cu velierul din Rotterdam in Constanta

Default Cu velierul din Rotterdam in Constanta

Salutare,

Suntem un grup de prieteni care intentioneaza sa achizitioneze o barca din portarul Rotterdam si vrem sa venim cu ea pe Rin si Dunare pana la Constanta. Ne puteti ajuta cu informatii legate de traseu? Harti ,orice? tips and tricks, ce ar trebui sa stim ,daca mai este cineva care a trecut prin experienta asta? Si cea mai importanta intrebare la care cautam raspuns , stim ca sunt unele locuri in care canalele sunt foarte inguste ori adancimea foarte mica! Ce ar trebui sa evitam?
    Va multumesc !

2.  

Quote Originally Posted by Ciprian_Ionut View Post
    Salutare,

Suntem un grup de prieteni care intentioneaza sa achizitioneze o barca din portarul Rotterdam si vrem sa venim cu ea pe Rin si Dunare pana la Constanta. Ne puteti ajuta cu informatii legate de traseu? Harti ,orice? tips and tricks, ce ar trebui sa stim ,daca mai este cineva care a trecut prin experienta asta? Si cea mai importanta intrebare la care cautam raspuns , stim ca sunt unele locuri in care canalele sunt foarte inguste ori adancimea foarte mica! Ce ar trebui sa evitam?
    Va multumesc !
    De curānd au adus prietenii noștri un velier de 37 picioare pe canale și Dunăre. Nu chiar din Rotterdam, ci din Suedia. Dă-i un mesaj lui Călin1967, e barca lui.
    Am fost mereu īn legătură, dar cel mai bine īți va spune el direct, că le-a trăit pe pielea lui
    Ce barcă luați? Model, mărime?

4.  

Alte topicuri asemănătoare

1. Velierul.....Pe apa sau pe drum ?
    de Razvan Neicu īn topicul Yachturi, Veliere, Navigatie
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 17 Jul 2015, 11:35 PM
  2. Cursuri la Constanta
    de Constantin Lascu īn topicul Oferte charter, cursuri, turism şi servicii turistice
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30 May 2013, 01:19 PM
  3. Cu velierul pe DUNARE, prin DELTA si pe MARE
    de Florio īn topicul Organizări īntālniri și ieșiri pe apă
    Răspunsuri: 87
    Ultimul post: 30 Mar 2013, 03:03 AM
  4. si velierul meu este de vanzare
    de getic2000 īn topicul Veliere
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 2 Jul 2012, 10:20 AM

Bookmarks