Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Topic: Limnos si Lesbos

Senior Member ghrt's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    388

Da, vei prinde perioada de creştere puternică în Balcani. Nu ştiu de Grecia, Bulgaria începe uşor, iar la noi e un jump-start dat de miliţianul ăla infantil plus cei ce revin din Lombardia. De evitat cash-ul, benzinăriile şi ghişeele.

Problema e dacă te vei putea întoarce acasă sau mergi direct la 14 zile de carantină. Sau workfromyachtinGreece )) ia-ţi laptopul ăla bun cu tine )

Dacă Putin şi Erdogan au pupat piaţa endependenţii, poate dispare interdicţia cauzată de criza migranţilor.

Si eu sunt in dilema ( daca nu chiar trilema!!! ) caci nu pot sa scot barca pentru intretinerea anuala. Anti fouling-ul mai poate astepta dar am scurgerea de la chiuveta bucateriei infundata de chiriasi nedoriti si va trebui, cand voi ajunge la ERMIS, sa fac ceva diving sa scurm in iesire. Mai este si DECPA care trebuie musai vizata inainte de data la care a fost vizata anul trecut (amenda este 2000 de euroi). In plus, ca sa vizez DECPA am nevoie de actele barcii care acte sunt depuse de mine la capitania Salonic ca sa nu platesc TEPAI.
    Si toate astea in momentul in care grecii au impus izolare de 14 zile pentru toti strainii care intra in tara. Deci 14 la greci si 14 acasa inseamna o luna numai drumul dus intors!
    Chiar nu stiu ce voi face!
    Cineva tre' sa si spele vasele pe barca!

Senior Member ghrt's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    388

Barca nu ţi-o ia nimeni, iar pe partea de hârţogăraie cu siguranţă nu eşti singurul, caz în care se va găsi o rezolvare acceptabilă. Când se va găsi, că asta e problema. Dacă nebunia asta ţine până în iulie... Apoi reîncepe în toamnă...

Sfatul meu este să respiri adânc şi să te relaxezi aici, pe uscat. Îl urmez chiar eu ))

PS: Am auzit că se va scoate DEKPA şi rămâne doar TEPAI-ul.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks