Simulator examen ANR

Salut.

Am creat un simulator de teste ANR pentru categoriile C si D. Se poate testa la adresa: https://demo.grila.ml
Momentan pentru public este valabila doar versiunea demo pentru categoria C.
Chestionarul este finalizat in proportie de 100% si contine doar intrebarile de la examen.
Simulatorul isi propune sa ofere o experienta identica cu examenul real.

Metode de plata:

Free : conditionat de vizionarea unei reclame inainte de completarea fiecarui test.
Premium: Un pachet de 500 de teste fara reclame. Plata in cryptomonede (o suma mica de bitcoin).

Este posibil sa existe greseli in teste.
De aceea am nevoie de ajutorul dvs. Va rog sa le mentionati mai jos.
Va multumesc si astept feedback.

Legenda intrebari:

CG - Colreg.
NA - Navigatie Agrement.
MA - Marinarie.
CM - Conducere si manevra.
 
Ultima editare:
Succes!
Până atunci, vezi că procedura de examinare nu e chiar aia care o folosești tu, adică rezultatul alegerii nu apare după fiecare răspuns cu doar la final, când validezi testul sau se termina timpul.
Vezi simulări de teste complete și foarte asemănătoare cu realitatea pe http://anr.end.ro/
Vânt bun
 
Utilizatorul primeste feedback de forma Corect / Incorect dupa fiecare intrebare in versiunea demo. Obiectia este buna si se poate adauga feedback instant sub forma de raspuns corect in caz de greseala pentru fiecare intrebare. Implica mai multa munca din partea mea. Momentan se pot vedea raspunsurile corecte la sfarsit la revizuirea chestionarului.

As vrea sa adaug ca simulatorul are versiune de:

Mobil.
Tableta.
Computer.
 
Ultima editare:
ar fi fost culmea sa nu aibe formatare ptr mobil tableta etc :)
si referitor la "incasari" din asa ceva, parerea mea e ca iti pierzi timpul
daca o faci de placere sau sa inveti tu - cum am facut eu - atunci da, merita, fa-le
dar daca ai cumva impresia ca cineva va plati ptr asa ceva, imi permit sa spun ca vei fi dezamagit
bafta
 
Am adaugat cateva mici modificari in chestionarul demo.

Chestionarul se numeste acum : Chestionar Demo.

Mesajele: "Corect / Incorect" de dupa fiecare intrebare au devenit:
Raspuns corect / Raspuns gresit.

Am adaugat un nou mod la chestionarul full:

Modul de invatare (permite parcurgerea unei singure categorii din materie, de la cap la coada).

Domnule sebba, fara monetizare nu poate sa existe proiectul. Numai asa se pot plati utilitatile. Daca oamenii vor gasi valoare in acest proiect vor contribui. Daca nu vor cauta ceva mai bun. Si credeti-ma eu am cautat ceva bun si tot ce am gasit sa se apropie de ce fac eu este monetizat cu abonament de 70 roni pe luna, cu mult peste ce cer eu. Ce pot sa va spun este ca doar timpul va decide cine ramane in picioare.
 
Ultima editare:
Prima dată vreau sa te rog sa renunți la "domnule", sebba e mai mult decât suficient.
Aici, între barcagii, nu apelam la domnule și la dvs. [emoji482]

Back to our problem, cum ziceam de la început, in realitate nu vezi rezultatul după fiecare click, după fiecare întrebare. Vezi doar la final când finalizezi testul.
De asemenea, exista posibilitatea sa treci peste o întrebare, să revii la ea, chiar și să nu răspunzi la întrebare, bineînțeles în timpul alocat. Bănuiesc că ai dori o simulare cât mai apropiată de realitate, nu e așa?

Ideea cu monetizarea e buna dar pentru a se întâmpla trebuie sa existe clienți. Sincer, sunt reticent.
Eu am testele făcute de cam 4 ani și finalizate de aproape 2. Fără să încerc să mă laud, dar ce ar aduce testele tale in plus astfel încât oamenii să fie determinați să plătească, mai ales în condițiile în care testele mele sunt gratuite?

Pe mine nu mă interesează încasările din teste, după cum vezi sunt gratis și nu mă deranjează că apare "concurența", chiar mă bucur. In același timp nu vreau sa te dezamăgesc, vreau să te fac sa studiezi bine situația, piața și cerințele astfel încât să nu muncești degeaba și să aloci timp unui proiect care sa nu aibă căutare la nivelul dorințelor tale.

Succes și vânt bun
 

Back
Sus