Trimaran de vânzare

skipper

RYA Instructor
Frankie e de vânzare!

Velier Trimaran Oceanbird Francine. Construit 1972 in UK, primul trimaran cu flotoare mobile.
Lungime 30 picioare (9,14m) latime 6,8 m, pescaj 09-1,50 m chila briceag din fonta. 5 locuri de dormit: 2 in cabina prova si 3 in salon.
Cand o readuceti la starea de folosire e o barca exceptionala: cu asa ceva s-a trecut Atlanticul dar e buna si pt Delta si Dunare. Eu am stat in Delta peste o luna cu ea!
L-am adus in tara in 2008 cu gandul sa-l modernizez, l-am lasat la Tulcea si n-am mai apucat iar acum nu mai am nici timp nici interes pt asa ceva.
E de munca vreo luna-doua, lucrari principale: curatat si slefuit interior si exterior, reparat fibra unde e nevoie, vopsit cu emaur ( eu asa am vopsit-o in 2004 si m-a tinut pana in 2008 si e si ieftin si usor de reparat), refacut tapiteria ( am cumparat burete si piele artificala pt saltele), curatat motor si schimbat ulei, filtre, reparat circuitul electric.
Desi acum nu arata bine, barca are o bijuterie inauntru: un motor Lombardini de 18 CP la 83 kg, cu bloc de aluminiu, motor folosit pe trimaranele de curse. Motorul are sub 150 ore, l-am cumparat de nou dintr-un salon din Franta.
Pentru intrebari si mai multe detalii, dati-mi mesaj sau telefon!
Pret: 5000 eur.
Am reusit sa o inregistrez si acum are toate actele ok, si la capitanie si la finante.
Am la ea toate desenele tehnice originale din santier, o minune si alea.
 
Ultima editare:
Da, nu am incheiat actele cu nimeni inca desi de vorbit am vorbit cu multi.
Noutatea este ca acum barca e inregistrata, are toate actele ok si la Capitanie si la Finante asa ca acum un barcaholic hotarat si harnic se poate apuca de treaba ca la vara sa poata pescui in Delta de pe ea. Sau in Grecia.
 
Skipper este de câteva zile în Letonia şi urmează să facă un delivery în Caraibe.
Deci va lipsi câteva luni şi nu ştiu dacă în acest răstimp va intra aici.
Dacă ai cont pe facebook poţi să-l găseşti, până pleacă din Letonia, pe pagina eurosail unde postează din când în când, şi poate reuşeşti să iei legătura cu el acolo.
 

Back
Sus