Cazare delta

Salutare! Am fost in Grecia cu barca 5 ani la rand, nu sunt pescar, dar as vrea sa fac un concediu in Delta Dunari. Unde as putea gasii cazare intr un loc in care sa pot explora delta si sa ajung si la Sulina si Sf Gheoghe sa pot face baie si in mare. Vreau sa ma duc cu barca mea , am ceva experienta .Multumesc
 
Salut!
Incearca zona Murighiol sau Dunavatu de Jos.
Se poate ajunge la Sf. Gheorghe, la Perisor( plaje la mare), la Razelm sau pina pe Bratul Sulina in zona Crisan, plimbari de o zi.
Sunt multe pensiuni cu ponton.
Succes!
 
Salut,
Daca ai barca ta fugi cat mai departe de localitatile Murighiol si Dunavat si in general de orice loc accesibil cu masina. In Sf. Gheorghe sau Sulina gasesti o multime de pensiuni. In Sulina cauta-le pe cele din apropierea plajei sau a Bazinului Mic -unde poti lasa barca. Si la Sf. Gheorghe sunt cateva si exista un port turistic supravegheat video.
Ar mai putea sa te intereseze pensiunile din zona Razelm-ului (Dunavat 1, 3 Bibani) sau chiar Gura Portitei desi e cam prohibitiva ca pret.
Bafta!
 
Salut,
Daca ai barca ta fugi cat mai departe de localitatile Murighiol si Dunavat si in general de orice loc accesibil cu masina.

Subscriu. Nu cunosc situatia ta, nu stiu de ce vrei neaparat cazare si nu vrei o haiducie cu cortul (e adevarat ca e interzis campatul „salbatic”, dar inca n-am auzit ca cineva care a campat responsabil, nederanjand decat firele de iarba pe care a intins cortul, sa primeasca amenda).
 

Back
Sus